10 KOLAY DETOKS TARİFİ

Yaza hazırlık yaparken bir koşu diyete sarılanlara, işe önce detoksla başlamalarını tavsiye ediyorum. Şimdi sizlere her evde hazırlanması kolay 10 detoks tarifi vereceğim ;

1- Salatalık, limon ve nane detoksu :

Malzemeler: 300 ml. su, 1 adet salatalık, 1 adet limon ve 10 adet nane yaprağı
Salatalığı ve limonu küp küp kesin ve suya atın. 10 adet nane yaprağını yıkayıp hazırladığınız karışıma ekleyin. 1 gece boyunca buzdolabında bekletin. Ertesi gün bu karışımı isterseniz tek seferde için, isterseniz de aralıklarla tüketin. (Ben hastalarıma aralıklarla tüketilmesini tavsiye ediyorum) Salatalık ve limonları da yiyebilirsiniz.
2- Frambuaz, elma ve salatalık detoksu: 
Malzemeler: 1 sürahi su, 100 gram frambuaz, 1 tane elma, 1 tane salatalık ve 1 tane limon
Elma ve salatalığı dilimleyerek suya atın. Üzerine frambuazı ve limon dilimlerini ekleyin. 3 saat beklettikten sonra afiyetle için. Gün boyunca susadığınızda bu içeceği tüketin.
3- Avokado, salatalık, ıspanak ve nane detoksu :
Malzemeler: 1 su bardağı su, 1 tane salatalık, 1 tane avokado, 4 yaprak ıspanak, 5 yaprak nane
Tüm yeşillikleri blenderden geçirin. Suyu blenderın içine ekleyin ve tekrar karıştırın. Üzerine parçalanmış ceviz ya da badem serpin. İsterseniz 1 çay kaşığı zeytinyağını üzerinde gezdirin.
4-Greyfurt, lime ve limon detoksu :
Malzemeler: 1 tane greyfurt, 1 tane lime, 1 limon ve 1 sürahi su
Greyfurt, lime ve limonu dilimleyip kesin. 1 sürahi suya aktarın. İsterseniz nane yapraklarıyla süsleyin. 3 saat beklettikten sonra için.
5-Nar, ananas, limon ve zencefil detoksu :
Malzemeler: Yarım limon, 1 tane nar, 1 bardak ananas, 300 ml. su, 1 çay kaşığı zencefil
Limonun suyunu sıkıp suya ekleyin. Üstüne rendelediğiniz narı koyun. Bir bardak olacak şekilde küp haline getirdiğiniz ananası blenderden geçirip karışıma ekleyin. Son olarak zencefili ekleyip hepsini blenderden geçirin. 2 saat bekledikten sonra içebilirsiniz.
6-Ispanak, nane, limon, salatalık ve maydanoz detoksu :
Malzemeler: 3 su bardağı ıspanak yaprağı, 1 tane salatalık, yarım limon, 5 yaprak nane, yarım su bardağı maydanoz, 1 sürahi su
Ispanak, salatalık, nane ve maydanozu blenderden geçirin. 1 sürahi suyla karıştırıp tekrar blenderla karıştırın. Son olarak yarım limonu dilimleyip suya ekleyin. 3 saat bekledikten sonra gün boyunca içebilirsiniz.
7-Portakal, elma, lime ve havuç detoksu :
Malzemeler: 1 tane portakal, 1 tane havuç, 2 tane elma, 1 tane armut
Portakal, havuç, elma ve armutu parçalara ayırıp blenderden geçirin. Ardından hemen bardağa döktüğünüz karışımı için.
8-Nar ve elma detoksu : 
Malzemeler: 1 tane nar, 1 tane elma
Ayıkladığınız nar ve parçalara böldüğünüz elmayı blenderden geçirin. Afiyetle için.
9- Lime, limon, nar, nane detoksu :
Malzemeler: 1 tane lime, 1 tane limon, 3 tane nar, 5 yaprak nane
İlk olarak narın suyunu çıkarınız. Bir sürahi suya nar suyunu ekleyin. Üzerine dilimlediğiniz lime ve limonu da ekleyin. Son olarak naneyle birlikte karıştırın. Yaklaşık 5 saat buzdolabında saklayın ve gün boyunca içebilirsiniz.
10-Limon detoksu : 
1 sürahi suya dilimleyerek ekleyeceğiniz limonları 1 gün boyunca dolapta bekletin. Ertesi gün, gün boyunca için. Gerçek bir yenilenmenin tadını çıkarın.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir