Aşk’a Birde Böyle Bakın

24.04.2017
A+
A-

Uzunca düşünürdüm çok eskilerde. Gerçekten Allah bize nasıl bir duygu vermişti ki bu dünya dilinde Aşk’tı. Neydi bu Aşk ? Yoksa biz  sevgiyle Aşk’ı karıştırıyor muyduk ? Belkide hoşlanmayı ve belki de küçük bir etkileşimi Aşk mı sanmıştık ?

Duyduğum en güzel cümlelerden birinde aramıştım Aşk’ı. Belki de buydu Aşk. Düşündüm durdum. Lakin bulamadım yine maalesef. Çünkü bu sadece bir etkilenmeydi sanırım. Aşk daha büyüktü ve daha büyük olmalıydı. Daha çok daha büyüktü. Belki de Aşk hesap günü kargaşasında anaya yavrusunu unutturan her neyse herkesi ve her şeyi bu şekilde unutturandı. Evet aynen öyleydi. Aşk belki de damda deve aratandı şairin dediği gibi. Belki de Aşk kağıt gemilerle okyanusları bitiren miydi ? Aşk bekleyen miydi yoksa ? Sonsuz karanlıkların ortasında vurgun yemiş bir çığlıkla çerhalar yakan belkide. Aşk en çok ağlamayı kendisine yakıştıran. Aşk gözü karalık belkide yalnızlık. Aşk belkide öksüz şehirlerin bağrında aramaktı yüreği. Aşk unutmamak belkide. Isırdıkça kanayan dudaklardan dökülen sözlerle sevgiyi haykırmak. Aşk hiç kimsenin kimseyi bu kadar sevmemesi. Aşk dünyanın en güzel baş kaldırışı. Aşk hiç kimsenin hiç kimseyi bu kadar beklememesi …

Ve Aşk belki de kırık bir ezginin mısrasında giz perdesi aralanmamış bir ülkenin devrilmemiş köhne bir sokağında. . . Belki de yaldızlı İstanbul sabahında . . .

Hasretin yeryüzünden gökyüzüne kurduğu bir merdivendir belki de Aşk. Ve belki de kana kana suyu beklemek gibi bir şeydir. Kim bilir ?

Kelimeleri, cümleleri özlemle kokan bir sevdanın adıdır Aşk belkide. Aşk olunca güzel olmalıydı her şey, güller kokmalı, laleler açmalı. Dua, dua aminleyip ona uğurlamalı.

Aşk yüreğe değince kalemler garip sevdaları yazarmış. Yıllar yılı inanmadığım bir duyguyu yaşıyorum şu anda. Hayatın rengi ta kendisi Aşk kesinlikle. Tüm kelimelerimin adı aşk.

Şairin dediği gibi Aşk olmadan geçen her gün kayıptır. Aşk’lı günlere merhaba diyeceğiniz günler olsun yarınlar…

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.