Bu Yazıyı Okuyunca Eski Sevgilinizi Unutacaksınız!

15.09.2019
A+
A-
Bu Yazıyı Okuyunca Eski Sevgilinizi Unutacaksınız!

Ayrılıklar acıtır. Ancak daha da fazla acı veren şey etrafınızdaki kırık parçalar gibi dağılmış halde olan ve geride kalan tüm sözleri hatırlamaya çalışmak. Muhtemelen bu kadar naif olduğunuz için kendinize kızgınsınız ve sanki dünyada bu üzüntüyü yaşayan tek kişi sizsiniz gibi hissedebilirsiniz. Fakat bu düşünce yanlış! Çünkü istatistiklere göre dünyadaki nüfusun büyük çoğunluğu sizinle aynı duyguyu yaşadı…

Yeni bir ayrılıkla baş etmek gerçekten kolay değildir. Kırık bir kalbi onarmak, eski sevgiliyi unutmak ve acı ile baş etmeyi kolaylaştırmak için çok fazla aksiyon gerekir. Bunun için eski sevgiliyi unutmanın yolları neler diye Google platformunda arama bile yapmış olabilirsiniz. Gerekli olan tavsiyeleri alamadıysanız doğru yerdesiniz.

İddia ediyoruz!

Size eski sevgiliyi unutmanın yollarını açıkladıktan sonra artık eski sevgilinizi tamamen aklınızdan sileceksiniz! Şimdi eski sevgiliyi unutmanın yolları nelermiş bakalım;

Kendinize İyileşmek İçin Biraz Zaman Verin (Zor Ama İmkânsız Değil)

İnsanların hayatlarına devam etmeye çalışırken yaptıkları en büyük hata, agresif bir parti, kontrolsüz eğlence ve çılgın makyajlar gibi kendine zarar verici aktivitelere düşmektir.

İyileşmek için kendine zaman tanı.

Egzersiz yapmaya ve sağlıklı beslenmeye başlayın. Bu aktivitelerin ruh sağlığınız üzerindeki olumlu etkisini gördükçe iyileşmeye başladığınızı göreceksiniz. Ayrıca, bıraktığınız hobilerinize geri dönün.

O’nu Takip Etmeyi Bırakın (Çok Kolay)

Ayrıldıktan sonra eski sevgilinizin günün belirli bir saatinde ne yaptığını merak ediyor olabilirsiniz. Her zaman aklınızda olacağı aşikâr. Sosyal medya sayesinde nerede ve kiminle olduğunu öğrenmek son derece kolay olacaktır. Ancak, onu takip etmek sizi yalnızca üzecek ve endişelendirecektir. Bir ayrılıkla baş etmenin en iyi ve etkili yolu, siz hazır olana kadar sosyal medya hesaplarından uzak durmaktır.

Geleceği Görmeye Çalışın (Hayat Kaldığı Yerden Başlıyor)

Koyu gri bulutlar başınızı üzüntü ile kapatırken gümüş astarı bulmaya çalışın. Yani dünyanın sonu gibi görünen şey yalnızca hayatınızdan çıkan bir insan! Bu durum sizin için çok kötü olabilir, ama şimdi geleceğe göz kırpmaya başladığınızda daha iyisini yapabileceğinizi düşünün. Unutmayın, kötü bir deneyim, sizin için daha iyi ve daha mutlu bir gelecek inşa etme fırsatı yaratır.

[adinserter name="yazı içi 1"]

Ders Çıkarın (En Kolayı)

Herkes hata yapar. Ancak önemli olan bu hatalardan dersler çıkarmak ve tekrar aynı hataların olmasını önlemektir.

Unutmayın! İnsanlar size bir ders vermek için hayatınıza girer ve ayrılmak isteyen bir kişiye ne yaparsanız yapın sizi yarı yolda bırakacaktır.

Kendinizi Suçlamayı Bırakın (En Zoru)

Ayrıldığınız için artık kendinizi suçlamayı bırakın. Kendinizle yüzleşmenin yollarını bulun. Kendinizi, tahrip edici davranışlara maruz bırakarak (aşırı sigara içme gibi) cezalandırmanın yollarını aramak isteyebilirsiniz. Ancak, herkesin hata yaptığını hatırlamanız gerekir. Tek yapmanız gereken gözyaşlarınızı silmek ve hayata yeniden başlamak. Asla unutmayın ki en berrak güneş, en kara bulutların ardından çıkar.  Emin olun ki siz herkesten daha güçlüsünüz.

Eski Sevgilinizle Arkadaş Kalmayın (En Saçması)

Eski sevgiliden arkadaş mı olur? Hayır. Üzücü ama gerçek. Gerçekten de eski sevgiliden arkadaş olmaz. Çünkü bir gemi yelken açtıktan sonra onu geri döndürmeye çalışmak anlamsızdır. Arkadaşlık çok özel bir ilişkidir ve dışsal amaçlarla kullanılmamalıdır.

Neler Yapabileceğinizi Keşfetmeye Başlayın (En Can Alıcı Nokta)

Kendinizi kanıtlama fırsatını elde ettiğinizde asla vazgeçmeyin. Ayrılıklar aslında büyümenize, içsel benliğinizi keşfetmenize ve potansiyelinizi keşfetmenize yardımcı olur. Hayatı sonuna kadar yaşamaya başladığınızda neler yapabileceğinizi bilmek inanın sizi şaşırtacak!

Yeni Bir Başlangıç Yapın (Harika)

Ayrılık gibi bir durum sizi kalben zayıf ve ruhen dengesiz bir hale getirebilir. Ancak her ne olursa olsun, gerçekleşenin farkına varmak yeni bir başlangıç ​​yapmanıza yardımcı olabilir. Kafanızdaki olumsuz düşüncelerden uzak durmaya çalışın. Yeni bir başlangıçla beraber zihninizi taze tutmak için yoga yapın, düzenli egzersiz yapın ve sağlıklı beslenin.

Alışveriş (Sadece Kadınlar)

Evde yalnız kalmak strese ve endişeye neden olabilir. Sevdiğiniz bir aktiviteyi yapmaya ne dersiniz? Alışveriş desek!

Odanızı Veya Evinizi Yeniden Tasarlayın (İlginç)

Boş bir zihin, adeta şeytanın atölyesidir. Eski sevgilinizle geçen tüm hatıraları düşünerek harcadığınız zaman kesinlikle boş zamandır. Eski sevgilinizle ilişkilendirmediğiniz yeni bir ortam oluşturmak için odanızı veya evinizi yeniden dekore edin.

Dışarı Çıkın Ve Dünyayı Görün (Hayat Tekrardan Başlıyor)

Şu an özlemiş olduğunuz o yalnız seyahatinizi planlamak için mükemmel bir zaman. Yalnız bir şekilde yeni yerlere seyahat etmek zihninizin ihtiyaç duyduğu manzara değişikliği olabilir. Mutlu olmanız için kimseye ihtiyacınız olmadığının farkına varacaksınız!

Ortak Arkadaşlarınıza Eski Sevgilinizi Sormayın (Zor Ama Kolay)

Eski sevgilinizle olan tüm ilişkileri kestikten sonra ortak arkadaşlarınızdan onun hakkında bilgi almaya asla çalışmayın. Bu dürtüye mutlaka direnin. Fiziksel, duygusal ve zihinsel olarak artık O yok!

Aileniz Ve Arkadaşlarınızla Zaman Geçirin (Diriltir)

Ayrılıklardan sonra yalnız kalmak depresyona neden olabilir. Bu gibi zamanlarda, insanlara güvenmeyi bırakın. Ancak bu zaman, her ne olursa olsun sizinle olacak olan hayatınızdaki insanlarla yeniden bağlantı kurmak için mükemmel bir zamandır. Aileniz ve yakın arkadaşlarınızla zaman geçirmek, zihninizi temizlemenize ve kara bulutları uzaklaştırmanıza yardımcı olabilir.

Umudunuzu Yitirmeyin (Sil Baştan Başlamak Gerek Bazen)

Bu durum, dünyanın sonu gibi olabilir ancak, tekrar yükseleceğinizi unutmayın. Ayrılıklar, umudunuzu yitirmenizi ve kabuğunuza çekilmenizi sağlar. Ancak, kalp kırılmasının yaşamın bir parçası olduğunu kabul etmenin zamanı geldi. Bugün bir durum ne kadar kötü olursa olsun, hiçbir şey sonsuza dek sürmez. Sonunda, her şey normale dönecektir. Sadece güçlü kalın ve fırtınaya dayanın.

Ne diyordu Şebnem Ferah; ‘’Sil baştan başlamak gerek bazen!’’

Kendinize Âşık Olun (Enteresan)

Siz çok özel birisiniz. Bu hata yaşanmasaydı şu an ki gibi düşünemezdiniz. Unutmayın ki insan olmanın çok önemli bir kısmı hata yapmaktır ve o hatalardan dersler çıkarmaktır. Sadece şu an tökezlediniz.

Şimdi ayağa kalkın, tozdan kurtulun, yola çıkın ve tekrar hareket etmeye başlayın…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.