FİZYOTERAPİDE PİLATES

18.07.2017
A+
A-
FİZYOTERAPİDE PİLATES

FİZYOTERAPİDE PİLATES

FİZİK TEDAVİ TEMELİNDE REHABİLİTASYON VE SPOR HİZMETİ OLAN EKLEMLERİ GÜÇLENDİREN PİLATES ,20. YÜZYILDA GELİŞMEYE BAŞLAYAN HER YAŞTAN BİREYE HİTAP EDEN DÜZGÜN BİR POSTÜR OLUŞUMUNDA ETKİLİ BİR SPORDUR.ARTIK FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYONDA DA OTURMAYA BAŞLAMIŞ BİR BİLİNÇ OLARAK KARŞIMIZA ÇIKAN PİLATES, BİREYLERİ HASTA RUHUNDAN ÇIKARARAK SPOR YAPIYOR HİSSİYLE TERAPİ SİSTEMİNDE BİR GEÇİŞ SAĞLAMAYA BAŞLAMIŞTIR. İNSANLAR TEDAVİDE NE YAŞAYACAĞIM, CANIM YANACAK MI, BANA NE İŞLEMLER YAPILACAK ? KORKUSUNDAN TEDAVİLERİNİ GECİKTİREREK REDDEDİYORLAR.BU DA ÇOK DAHA KÖTÜ DURUMLARA SEBEBİYET VERMEKTE.AMA PİLATES İLE HEM BİREYSEL OLARAK HEM EĞLENEREK HEM DE SPOR YAPMA FIRSATI YAKALAYARAK ÇALIŞILDIĞI İÇİN DAHA RAHAT VE ETKİLİ BİR TERAPİ YÖNTEMİ HALİNE GELİYOR.

KORUYUCU TEDAVİ VE REHABİLİTENİN ÖNEMİNİ TERAPATİK PİLATESTE NET OLARAK GÖRMEKTEYİZ.DİSKLERİN AÇILMASINI SAĞLAYARAK BEL FITIĞI ,BOYUN FITIĞI,SKOLYOZ ,OSTEOPOROZ,ÇAĞRAZ BAĞ YARALANMALARI , İNKONTİNANS,AMELİYAT SONRASI REHABİLİTASYON VB. DURUMLARDA ETKİLİ OLAN PİLATES SAĞLIKLI YAŞAM VE SAĞLIKLI YAŞLANMA ADINA ETKİN BİR TEDAVİ YÖNTEMİ OLMUŞTUR.

BU PROGRAM KİŞİYE ÖZELDİR.PİLATES EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAMIŞ VE KİŞİYE ÖZEL TEDAVİ PROGRAMI ÇİZEBİLMESİ –RAHATSIZLIĞINA GÖRE UYARLANMASI İÇİN FİZYOTERAPİSTLER EŞLİĞİNDE BU TEDAVİ PROGRAMIN VERİLMESİ VE TEDAVİNİN UYGULANMASI GEREKLİDİR.EĞİTİMSİZ KİŞİLER TARAFINDAN YANLIŞ ŞEKİLDE YAPILMASI CİDDİ ZARARLAR OLUŞTURABİLİR.
PİLATES; ESNEKLİĞİ ,ENDURANSI ,KAS GÜCÜNÜ ARTIRARAK DÜZGÜN POSTÜR OLUŞUMUNU SAĞLAR.BİREYE RUHSAL VE BEDENSEL ANLAMDA ÖZ GÜVEN VE FARKINDALIK KAZANDIRIR.DOĞUM ÖNCESİ VE SONRASI KADINLARDA PELVİK AĞRI İÇİN VE PELVİK KASLARIN GÜÇLENMESİ İÇİN DE KULLANILIR.

HER TEDAVİ VE TERAPİ PROGRAMI KİŞİYE ÖZEL OLMALIDIR…
SAĞLICAKLA KALIN!

Fzt. Birgül Elmas

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.