KAŞIKLA SAĞLIK KONTROLÜ YAPMAYA NE DERSİNİZ?

20.11.2018
A+
A-
KAŞIKLA SAĞLIK KONTROLÜ YAPMAYA NE DERSİNİZ?

Sağlıklı mısınız? Düzenli olarak hekimlere görünüyor musunuz? Cevabınız sizi tatmin etmiyorsa ilginç bir konuyla sizlerleyiz. Kaşık kullanarak sağlığınız hakkında bilgi almak ister misiniz?

Her ne kadar sağlığınıza dikkat ediyor olsanız da, zamanla yenilen gıdalar, kullanılan kimyasallar farkında olmadan sağlığımızı bozuyor olabilir. Bunun için alacağınız bir çok çeşit önlemler var. İlk olarak hekiminize görünmeniz şart. Yenilen, içilen gıdalara dikkat etmek gerekiyor. Kullanılan kimyasalları azaltmalı ve hatta terk etmelisiniz. Hekiminizin önermediği hiçbir ilaç ve kimyasal kullanmayınız. Sağlık her şeyden daha önemlidir.

Şimdi sizlere küçük ama bir o kadar etkili bir formül sunacağız. Kaşıkla sağlık kontrolünüzü yapabilirsiniz.

Kaşık Lekesine Göre Hastalığınız

Kaşıkla Sağlık Kontrolü Nasıl Yapılır?

İlk olarak temiz bir kaşık alın. Ve kaşığın arka tarafını dilinizle ıslatın. Kaşığı arka kısmında hiçbir kuru yer kalmayacak şekilde tükürüğünüzü sürün. Hemen ardından kaşığı, plastik bir poşet veya şeffaf bir naylona koyun. Güneş gören bir yere kaşığı yerleştirin. Güneş yoksa, ışıkta olur. Ortalama 1-2 dakika ışıkta beklettikten sonra kaşığı kontrol edin.

Eğer kaşıkta leke veya koku yoksa iç organlarımızda herhangi bir problem olmadığını gösterir. Ama kaşıkta kötü bir koku varsa hastalığımız olabilir. Koku şayet çürük kokusuysa, akciğer veya mide rahatsızlığınız olduğunu gösterir. Koku tatlı kokusu gibiyse şeker (diyabet) riski var olabilir. Koku amonyak kokusu gibiyse böbreklerinizde sorun var olabilir.

Eğer kaşıkta leke baş gösterdiyse yine sorun var demektir. Leke, sarı veya beyaz bir renkse tiroid sorununuz olduğunu gösterebilir. Leke mor ise bronşit, kan dolaşımında sorun veya kolesterol seviyesinde yükseklik olduğunu gösterir. Leke sadece beyaz ise, solunum yolunda problem olduğunu gösterir. Ve leke turuncu ise, böbrek hastalığınız var demektir.

Bu yöntemi sadece bilgi amaçlı deneyebilirsiniz. Hastalığınızın ne olduğunu, derecesini ancak ve ancak hekiminizin kontrol etmesiyle öğrenebilirsiniz.

Bol sağlıklı günler dileriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.