KURTLARLA KOŞAN KADINLAR

19.05.2017
A+
A-

Kurtlarla Koşan Kadınlar

KURTLARLA KOŞAN KADINLAR

(Clarissa Pinkola Estes)

‘’.. bizi bekleyen en önemli iş, çevremizde ve içimizde neyin yaşanması, neyin ölmesi gerektiğini anlamayı öğrenmektir. Yapmamız gereken, ikisinin de zamanlamasını kavramak; ölmesi gerekenleri ölmeleri için, yaşaması gerekenleri yaşamaları için izin vermektir.’’

İlk 100 sayfasında dilinin ağırlığı nedeniyle ilerlemekte biraz zorlanabilir kendiniz de bir problem olduğunu düşünebilirsiniz ama sakın bırakmayın; ilk 100 sayfadan sonra zaten bırakamayacaksınız. Çünkü kitap sizi sizden daha iyi anladığını her cümlesinde, her öyküsünde bir kez daha hatırlatarak hayranlıkta zirveye ulaşmanıza, kendinizi kucaklamanıza, gücünüzü fark etmenize yardımcı olacaktır.

Eğer kitabın ağırlığından sıkılıp bırakmak isterseniz bilin ki bu kitap bir roman değil. Bu kitap 20 yıllık bir birikimin, hayatın, olmuş ve olacakların aktarılmasıdır. Takdir edersiniz ki basite indirgenecek bir üslup, pembe panjurlu hayaller kurduracak bir yalan bir dünya oluşturmasını bekleyemezsiniz.

Toplumca kabul edilmeyip ayıplanan tüm özelliklerinizi, ifade etmekte zorlandığınız benliğinizi, bedeninizi okuyun kitapta, okuyup sahip çıkın kendinize.

Çevrenizdeki her kadına ve çevresindeki her kadını anlamak isteyen erkeklere okuyun okutun.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.