Lazer Epilasyon Nedir Zararları Varmıdır ?

Lazer Epilasyon Nedir Zararları Varmıdır ?

Lazer epilasyon, son dönemlerde yapılan trend bir uygulama olmaya başladı. Peki bu lazer epilasyon nedir, lazer epilasyon yaptırmak zararlı mıdır ve lazer epilasyon nasıl yapılır gibi sorulara cevap bulmaya çalışalım ;

Lazer epilasyon, en kısa anlatımla istenmeyen tüylerden kurtulmaya yarayan bir güzellik uygulamasıdır. Güzellik merkezleri veya kliniklerde yapılan bu uygulama ile tüyler yakılarak bir daha çıkmaması sağlanmaya çalışılır.

Kimler Lazer Epilasyon yaptırabilir ?

Lazer epilasyon uygulamasını gelişimini tamamlamış herkes yaptırabilir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Birden fazla çeşidi olan lazer epilasyon aletlerinin en yaygın olanı Alexandrite ve Diode Lazer’dir.

  • Alexandrite: Lazer epilasyon uygulanacak bölge için cildin altındaki kıl köklerine etki yaparak tüylerin uzamasını engeller.
  • Diode: Alexandrite ile aynı mantık ile çalışsa da uzun dalga boyu lazer enerjisi kullandığı için koyu cilt rengine sahip olanlara daha avantajlıdır.

Lazer epilasyon uygulamaları 4 ile 8 seansa bölünerek yapılabilir. Elbette daha kalıcı sonuç isteyenler, seanslarını tamamlamalılar. Fakat bu uygulama asla %100 sonuç vermez. %80 %90’lara kadar başarı sağlanabilir.

Lazer epilasyon nedir nasıl yapılır

Lazer Epilasyon Hangi Cilt Tipine Uygulanabilir?

Genel manada her tip cilde lazer epilasyon uygulanabilir. Ama koyu renk tene sahip olanların şansları diğerlerine göre daha azdır. Çünkü uygulama sırasında lazer ışığını koyu ten rengi absorbe ettiğinden dolayı etkiyi azaltır. Açık ten rengine sahip olanların şansı ise bir hayli fazladır.

Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalıdır?

Bazı uzmanlar genellikle lazer epilasyon uygulamasının kışın yapılmasını uygun görmektedir. Bunun sebebi ise uygulama yapılacak bölgenin güneşten etkilenmemiş olması gerekir. Başarılı sonuçlar almak için bu şarttır. Ve akabinde lazer epilasyon yapılıp güneş ışığına maruz kalması sonucunda kalıcı lekeler oluşabilir. Bundan dolayı en iyi seçenek kışın uygulama yaptırmaktır. Bununla beraber uygulama yapılan bölgenin 1 gün boyunca ıslanmaması ve terlememesi gerekir.

Lazer epilasyon zararları neler

Lazer Epilasyon Acı Verir Mi?

Lazer epilasyon yapılırken lazer ışınları kıl köklerini yakmak için ısı verir. Bu durumda hafif surette acı oluşmaktadır. Genital bölge uygulama sırasında biraz daha acıyabilir. Bundan dolayı işleme girmeden önce anestezik kremler sürebilirsiniz.

Lazer Epilasyonun Zararı Var Mı?

Lazer epilasyon zararı var mıdır ve genital bölge lazer epilasyon zararları gibi sorular gelmektedir. Lazer epilasyonun genital bölge harici yapılan uygulamada sadece anlık zararları olur. Örneğin uygulama sırasında ısı verildiği için oluşan acı hissi. Bu da anestezik kremlerle tolore edilebilir.

İşin en püf noktası ise genital bölgedir. Genital bölgeye işlem yapılırken çok dikkat edilmelidir. Zira doku itibariyle en hassas bölge olduğu için  özel  tekniklerin uygulanmasıyla çok rahat bir şekilde yapılabilir.

Not : Mutlaka ama mutlaka uygulamayı uzmanından yaptırınız. Aksi halde çok kötü ve kalıcı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle son dönemler de çok cidddi lazer epilasyon uygulaması yapanlar var. İyice araştırmadan soruşturmadan kesinlikle yaptırmayın.

Doktorneder.Com olarak önerebileceğimiz uzmanlardan oluşan klinikler var. Bunun için yorum yazabilir, info[at]doktorneder.com’a mail atabilir veya İletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı ve huzurlu günler dileriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.