Sıcak Su Kilo Verdirir Mi?

13.03.2019
A+
A-
Sıcak Su Kilo Verdirir Mi?

Herkes tarafından merak edilen soruların başında sıcak su kilo verdirir mi sorusu vardır. Sıcak suyun kilo vermede size nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için okumaya devam edin!

Sıcak Su Doğal Bir Nemlendirici Ajandır

Vücudunuzu dinç tutmanın en doğal yollarından biri, soğuk veya sıcak herhangi bir biçimde yeterli miktarda su tüketmektir. Vücudumuzdaki her hücre, besinleri emmek ve atık ürünleri çıkarmak için suya ihtiyaç duyar. Vücudun sağlıklı olması için günde en az 8 bardak su içmeliyiz.

Hidrasyon, böbreklerin atık ürünleri ve toksinleri vücuttan atmasına yardımcı olur ve vücudumuzdaki tüm biyokimyasal ve metabolik işlemleri gerçekleştirmek için uygun bir platform sağlar. Hayatta kalmak için su çok önemlidir. Doktorlar, diyetisyenler ve sağlık uzmanları her gün en az 7-8 bardak su içmeyi tavsiye ediyor. Bazı insanlar soğuk suyu tercih ederken, sıcak ya da ılık su içmeyi öneren birçok uzman vardır. Sıcak ya da ılık suyun birçok sağlık yararına sahip olması nedeniyle vücut için iyi olduğuna inanılmaktadır.

Sıcak Su Doğal Temizleyici ve Arıtıcıdır

Sıcak su içmek vücudun etkili bir şekilde temizlenmesinde yardımcı olur. Bir insan günde 2 defa 1 bardak sıcak su içerek sindirim sorununu kolayca tedavi edebilir. Sabahın erken saatlerinde 1 bardak sıcak su içmek toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur ve vücut sistemini temizler. Her sabah aç karnına 1 bardak sıcak su içmek, uygun bağırsak hareketlerine yardımcı olur ve kabızlığı giderir. Sıcak veya ılık su, yiyeceklerin parçalanmasını da kolaylaştırır ve bunları bağırsaklardan hızla geçirir.

Sıcak Su Kilo Verdirir

Sıcak su vücuttaki yağ birikintilerini kırar ve kilo kaybına yardımcı olur. İyi bir şekilde nemlendirilmiş bir vücut, kasların ve organların hızlı çalışmasına yardımcı olur. Bu durum metabolik aktiviteyi arttırır, böylece kalorilerin daha hızlı yakılması sağlanır.

Normal bir insan, düzenli olarak, iştah kapatmaya yardımcı olmak için her yemekten 15 dakika önce sıcak su tüketmelidir. Böylece, aşırı yemek yemekten kaçınılabilir ve kalori alımı da %13 oranında azalır. Uzmanlar, kahvaltıdan hemen önce ılık su tüketmenin, günde birkaç kalori kaybetme şansımızı artırdığına inanıyor. Sabahları ılık su içmek aynı zamanda açlık isteklerini azaltır, vücudumuzu nemlendirir ve midemizi soğuk suya göre daha dolgunlaştırır.

Yemeklerden önce sıcak su içerseniz, kendinizi daha canlı hissedersiniz ve bu nedenle daha az yemek yersiniz. Birçoğumuz susuzluk ve açlık isteklerini karıştırarak ortak bir hata yapıyoruz. Bu karışıklık uygunsuz bir yeme şekline neden oluyor. Çoğunlukla susamış olmamıza rağmen kendimizi aç hissederiz. Bu tür karışıklık sırasında, 1 bardak ılık su içilmesi tavsiye edilir. Eğer susuzluk azalırsa, gereksiz kalorilerden kaçındığınız için kendinizi bir kazanan olarak düşünebilirsiniz!

Bu nedenle, bu karışıklığı önlemek için her zaman yanınızda 1 şişe ılık su bulundurmanız önerilir. Ayurveda ve antik iyileşme terapisi, sabahları aç karnına ılık su içilmesini de önerir. Ayurveda tedavilerine göre, ılık suya bal eklemek, sindirimi daha da artırmaya yardımcı olur ve cildin sağlıklı ve ışıltılı olmasını sağlar. Böylece ılık suyun birçok avantajından yararlanabilirsiniz. Kalorileri yakmak ve gün boyunca kilo vermenize yardımcı olmak için gün boyu ılık su tüketilmesi önerilir.

Sıcak 1 fincan çay veya kahve içmek, ılık su içmenin yerini almaz. Kilo kaybı ancak suni tat vermeyen ılık suyumuz varsa mümkündür. Gazlı içecekler, kahveler ve çay şüphesiz iyi gelebilir, ancak kilo vermenize yardımcı olmak için ideal değildir.

Sıcak Suyu Doğal Olarak Tatlandırma Yöntemleri

Gün içinde ve dışında sade ılık su içmek sıkıcı olabilir, aynı fikirdeyiz. Sonuçta, ne kadar ılık su tüketilebilir ki? Tat alma duyularınız sade sıcak sudan hoşlanmayabilir, bu da sıcak suya, aroma, kafein veya şeker eklemenizi teşvik eder. İşte sıcak suyunuzu doğal olarak tatlandırmanın, sıkıcı görünmemesini ve vücudunuza zarar vermeden tadı almasının bazı yolları…

Tadı güzelleştirmek için sıcak suya birkaç damla limon ilave edebilirsiniz. Limon otu da sıcak suya lezzet katmanın başka bir güzel yoludur.  Bu karışımlar sadece sindirime yardımcı olmakla kalmaz, tadı da arttırır. Ayrıca nane yaprağı, zencefil veya lale yaprağı gibi bazı bitkileri eklemeyi de deneyebilirsiniz. Birkaç parça taze kesilmiş meyve eklemek de tadı arttırır. Bitki çayına ilgi duyanlar şeker eklemeden tüketebilirler. Kilo vermek için sıcak su içmek, hayalinizi gerçekleştirmenin en ucuz ve doğal yollarından biridir.

Unutmayın ki dünyanın en korkunç hastalıklarının çoğunun çareleri evlerimizde duruyor. Tek yapmamız gereken, varlıklarının farkına varmak ve onlardan iyi bir şekilde yararlanmak!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.