2 dakikalık Mide Masajı ile Hazımsızlığı ve Şişkinliği Tedavi Edin!

Mide bulantısı, karşılaşılabilecek en kötü duygulardan biridir. Doğru dürüst yemek bile yiyemezsiniz. Kesinlikle gününüzü engeller! Sindirim sorunları genellikle tek başına veya her biri mutlu bir duygu olmayan grip, ateş veya adet öncesi kramplar ile birlikte ortaya çıkar. Sindirim sisteminizin her zaman, sizi zihinsel olarak rahatsız eden bir şey olduğunu size söylemenin bir yolu vardır.

Midede basınç biriktiğinde, sindirim sisteminizin farklı bölümlerinde sıkışan gazlardan muzdarip olabilirsiniz. Bu da midede şişkinlik, karın ve gaz çıkarma gibi bir dizi belirtiye neden olur.

Hazımsızlık Neden Olur?

Hazımsızlığın temel nedeni, bir şeyi çok fazla ve çok hızlı yediğinizde nefes borunuzda bir boşluk oluşmasıdır. Bu nedenle, yemeğinizi her zaman yavaş ve iyice çiğneyerek yemeniz tavsiye edilir.

Sindiriminizle ilgili bir sorun hissettiğinizde, muhtemelen hırıltılı bir ağrıyla veya daha kötüsüyle karşılaşmanız yani kabız olmanız olasıdır. Bu gibi durumlarda bir ya da iki tane ağrı kesici içip o korkunç günün geçmesini bekliyorsunuz. Sorunlu bir mide, düzenli çalışmanıza da engel olur ve hiçbir şeye yardımcı olmaz. Ev ilaçları, çok etkili olmasına rağmen, her zaman mümkün olmayan bazı çalışmaları gerektirir.

Böyle bir senaryoda, size gerçekten biraz soluk veren bir şey varsa, karın bölgesine iki elinizle masaj yapmaktır. Ama hepimiz biliyoruz ki, bu sorunu bütünüyle çözmez! Sadece size biraz kontrol hissi verir. Sizin için hızlı, kolay ve başka bir hazırlık gerektirmeyen başka bir çözümümüz var. Tek yapmanız gereken kendinize 2 dakikalık bir masaj yapmak!

Uzmanlara göre yemek yemenin ideal yolu yavaş yemek ve her lokmayı iyice çiğnemektir. Stresli veya gergin olduğunuzda, yemeği daha hızlı yersiniz ve bol bol havayı da vücudunuza alırsınız. Bu durum, midenizde ve bağırsağınızda iltihaplanmaya yol açarak sindiriminizi riske atabilir. Ağızdan özofegusa ve bağırsağa kadar sindirim için uygun geçişi izlemeniz gerekir. Bu nedenle, sistemi rahatlatmanın yolu budur. Her gün yemeklerden önce ve sonra uygulanan basit bir mide masajı size çok yardımcı olabilir.

2 Dakikalık Mide Masajı Nasıl Yapılır?

  • Yere sırt üstü yatın.
  • Bunu yaparken dizlerinizin bükülü ve ayaklarınızın düz konumda olduğundan emin olun.
  • Şimdi iki elinizi karnınızın üzerine koyun ve dairesel şekilde masaj yapmaya başlayın. Bunu hem saat yönünde hem de saat yönünün tersine yapın.
  • Masaj yapmaya devam ederken nefes alın ve nefes verin.
  • Ağrı olan bölgelere de hafif baskı uygulayabilirsiniz. Karın rahatlayana kadar masaj yapmaya devam edin.

Su alımınızı arttırmayı da deneyebilirsiniz. Her gün 6 bardağa kadar bol su içtiğinizden emin olun. Bu, şişkinlik ve sindirim ile ilgili sorunları uzak tutabilir.

Bu gönderiyi değerlendir
Yorum yapın