Akıllı Lens Ameliyatı Olanlar

Her insanın gözünün içinde doğal bir lens bulunur. Bu lens hem saydam hem de elastiktir. Hem yakına hem de uzağa bakıldığında bu lens, esnekliği sayesinde şekil değiştirir ve bakılan mesafeye odaklanır. Yaşın ilerlemesi ile birlikte gözün içinde bulunan doğal lens önce esnekliğini kaybetmeye başlar.

Diğer taraftan yakına bakarken şekil değiştiremez ve yakına odaklanamadığı görülür. İleriki yaşlarda saydamlığını kaybeder ve bu da katarakt oluşumuna neden olur. Yaklaşık olarak 40 yaş civarında esneme özelliğini kaybetmeye başlayan doğal göz içi lensi yenisi ile değiştirilebilmektedir. Böylelikle akıllı lens ameliyatı olan olanlar hem uzağa hem yakına hem de ara mesafelere kolaylıkla odaklanabilirler. Akıllı lens takılan bir hastada ileride katarakt hastalığı görülmez.

Ömürlük akıllı lenslerle ilgili bilgi için; https://www.halilhuseyincagatay.com/omurluk-akilli-lens-fiyatlari/

 

Kimlere Akıllı Lens Takılabilir?

Genellikle 40 yaşını geçmiş uzakta, yakında veya her ikisinde görme sorunu yaşayan ve ayrıca ara mesafelerde görme sorunu yaşayan kişilere akıllı lens takılabilmektedir. Akıllı lens takılan her göz uzağı ve yakını net bir şekilde görmeye başlar. Yaşı genç olan kişilerde göz numarası eğer lazer ile düzeltilemeyecek kadar yüksek oranda ise akıllı lens tedavisine başvurulabilir. Daha önce göz lazer operasyonu geçirmiş kişiler de, göz içi lenslerindeki deformasyon nedeniyle görmede azalma, uzağı ve yakını görememe sorunu yaşıyorlarsa akıllı lens kullanımını tercih edebilirler.

Eğer kişide katarakt hastalığı varsa ilk seçenek olarak akıllı lens kullanması doğru bir tercih olacaktır. Ömürlük akıllı lens kullanımı için en ideal yaşın 40 yaşını aşmış ve yakını göremeyen kişiler olduğu bilinir. Akıllı lens tedavisi ile uzak ve yakını görme kalitesinde ciddi şekilde düzelme meydana gelir.

Akıllı Lens Operasyonu Nasıl Gerçekleşiyor?

Her bir göz için ayrı günlerde yaklaşık olarak 10 dakika süren bir işlem uygulanmaktadır. Gözler göz damlası ile uyuşturulur. Operasyonda genel anestezi, bayıltma veya hastanede yatma söz konusu olmamaktadır.

Ameliyatı Sonrası Oluşabilecek Komplikasyonlar : https://www.halilhuseyincagatay.com/katarakt-ameliyati-sonrasi-olusabilecek-komplikasyonlar/

 

Akıllı Lens Ameliyat Fiyatı Ne Kadar?

Operasyon sırasında kullanılan mercek, malzeme, hastanın gözünün yapısı ve operasyonun yapıldığı merkeze göre akıllı lens ameliyatı fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Ameliyattan önce hastanın göz yapısı ayrıntılı olarak muayene ve tetkikler ile incelenir.

Kalıcı akıllı lens fiyatları için bilgi linki : https://www.halilhuseyincagatay.com/kalici-akilli-lens-fiyatlari/

 

Bu gönderiyi değerlendir
Yorum yapın