Astımın Evde Bitkisel Tedavisi, Doğal Çözümü

Astımın evde bitkisel tedavisi ve astım bitkisel tedavisi her gün düzenli olarak tüketilecek kürler sayesinde yapılabilir. Evde mutfağınızda hazır bulunan malzemeler ile astıma savaş açabilirsiniz. Hem de bunu yaparken ilaç kullanmak zorunda kalmazsınız. İlaçlar her ne kadar insanların hastalıklardan kurtulmasını sağlasa da her zaman yan etkilere sahiptir. Bu nedenle ilaçlar son hastalık tedavisi olarak değerlendirilmelidir. Öncesinde doğal malzemelerden hazırlanan kürlerden yardım alınabilir. Zaten ilaçların bir çoğunda, yine bu kürlerin içinde yer alan aktif maddeler yer alır. Ülkemizde kadınlar ve erkekler arasında astım çok yaygın bir problemdir. Astım ile solunum yolları iltihaplanır. Kişi ileri seviye astımlarda nefes alırken bile zorlanabilir.

Limon Suyu Kullanarak Astım Krizi Yaşamanın Önüne Geçebilirsiniz

Limon suyu ile astım krizini engellemek mümkündür. Limon yalnızca Türk mutfağında değil, bütün mutfaklarda en sık kullanılan yiyeceklerden bir tanesidir. Çiğ limonun anti oksidan özelliği vardır ve kanser oluşumunu engellediği bilinir. Eski zamanlarda da limonun iyileştirici etkisi fark edildiğinden, hastalıkların giderilmesi için limon kürlerinden faydalanılmış. Bu faydalardan bir tanesi de elbette astım ataklarının kontrol edilmesidir. Yapılan araştırmalar limon içinde yer alan C vitaminin bağışıklık sisteminin korunmasını sağladığını ortaya koydu. Yani vücut astım da dahil olmak üzere dış faktörlere karşılık dayanıklı oluyor. Limon suyu içildiğinde akciğerler daha güçlü oluyor. Böylece daha rahat nefes alınabiliyor. Ciğerin içine dolan herhangi bir zararlı madde olması halinde limon suyu bu zararlı maddelerin uzaklaştırılmasını sağlıyor.

Astım Şikayetinden Kurtulmak için Limon Suyu Nasıl Kullanılır?

Astım şikayetine son vermek için limon suyu su ile karıştırılır ve yemeklerden önce tüketilir. Yarım çay kaşığı taze limon suyunu alın. Bir bardak içme suyunun içine limon suyunu karıştırın. Dilerseniz limon suyu miktarını artırabilirsiniz. Yatmadan hemen önce ve uyanır uyanmaz tüketeceğiniz limon suyu da bağışıklık sisteminizin kuvvetlenmesine yardımcı olacaktır. Suyun içine bir miktar da zencefil ekleyerek suyu tam bir vitamin deposu haline getirebilirsiniz. Zencefil, tıkanmış olan hava yollarının açılmasını sağlar.

Limon Suyu Hangi Problemlere Çözüm Olur?

Limon suyunun çözüm olduğu problemler şu şekilde sıralanabilir:

  • Kan şekeri dengelenmiş olur,
  • Kilo kaybı hızlanır,
  • Öksürüğe iyi gelir,
  • Soğuk algınlığı şikayetlerine iyi gelir,
  • Boğazı yumuşatır,
  • Kemik erimesine karşı savaşır,
  • Kanı temizler,
  • PH alkali durumun dengelenmesini sağlar,
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Bütün bu faydalardan yararlanmak isterseniz yapmanız gereken tek şey, düzenli olarak limon suyu içmektir.

Bitki Çayları ile Astıma Karşı Evde Çözüm Bulabilirsiniz

Astıma karşı bitki çayları etkili ve kolay bir yöntemdir. Bitki çayı hazırlamadan önce satın aldığınız bitkilerin organik olduğundan emin olmanız gerekir. Lavanta çayı özellikle astım krizi sık geçiren hastalar için önerilmektedir. Lavanta temiz ve taze bir kokuya sahiptir. Dilerseniz çay ile buhar banyosu dahi yapılabilir. Dilerseniz kaynar suyun içine 10 15 damla lavanta yağı damlatabilirsiniz. Hem bulunduğunuz oda güzel kokar hem de astım şikayetlerinizi azaltmış olursunuz. Astımla savaşırken kullanılan diğer bitki çayı türü de adaçayıdır. Bu çay özellikle yoğun öksürük şikayeti olan hastalar için birebirdir. Bu çay ile solunum yolları açılacağında kişilerin daha rahat nefes almaları mümkün olur. Ancak çayın uzun süre tüketilmesi halinde astımdan tamamen kurtulmak mümkün olur. Genellikle adından da anlaşılacağı üzere çay olarak kullanılmaları söz konusudur.

Üzerklik Tohumu Tarifi ile Astım Şikayetlerinizi En Aza İndirebilirsiniz

Üzerklik tohumu tarifi astım nedeni ile tıkanmış solunum yolları olan hastalar için birebirdir. Bu yöntemden faydalanmak için önce bir çorba kaşığı kadar üzerklik tohumu alın. Ardından bu tohumları döverek toz haline getirin. Tohumun üzerine bir miktar bal serpin. Tohumları kıvam alana kadar karıştırın. Bu karışımı günde 3 defa tercihen aynı saatlerde olacak şekilde tüketin. Ayrıca bu karışımı kantoran bitkisi ile karıştırarak da çay şeklinde tüketebilirsiniz. Bunun için karışımı bir demliğe alın ardından iki avuç kantoran bitkisi ekleyin. Üzerine kaynar su ekleyin. Biraz demlenmesi için bekleyin. Astım problemi olanlar diledikleri kadar bu çaydan içerek öksürük gibi problemlerinden kolay bir şekilde kurtulmuş olurlar.

Bu gönderiyi değerlendir
Yorum yapın