Botox ve Dudak Dolgusuna Dair Merak Edilenler!

Botox İstanbul ve dudak dolgusu Nişantaşı denilince akla ilk gelen medikal sağlık kuruluşlarından birisi olan Quartz Clinique’te daima güzelleşmeye ne dersiniz? Botoks ve dudak dolgusuna dair merak edilenler hakkında hazırlanan bu yazı Quartz Clinique tarafından sağlanan bilgilerle oluşturulmuştur. İşte, botox ve dudak dolgusuna dair merak edilenler!

Botoks, Dudak Dolgusu Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Botoks İstanbul, gençleşmek için yapılan, dudak dolgusu ise, dudaklarda güzel bir görüntü oluşabilmesi adına yapılan işlemlerdendir. Botox İstanbul ve dudak dolgusu Nişantaşı uygulayıcısı olan Quartz Clinique, estetik görüntülerin oluşması için yapılan bu işlemler ile kişinin kendini daha güzel ve daha rahat hissetmesini sağladığını iddia etmekte ve bunu da anketlerle sonuçlandırmaktadır.

Kadınlar tarafından çok fazla tercih edilen botoks uygulamaları, Quartz Clinique tarafından ortalama 15 dakika kadar bir süre içinde tamamlanmaktadır. Botoks denilen şey, ilacın adıdır aslında ve adını da burada almıştır. Bu ilaç da kendi içinde A ve B tipi olarak ikiye ayrılmaktadır. Alında bulunan çizgilere, kaşların arasında bulunan çizgilere, burun ve gülümserken göz kenarlarında oluşan çizgilere yapılabilen; çene kenarlarındaki çukurlara, ağız köşesinde meydana gelen çökmelere ve alt dudağa yapılabilen botoks, daha bunlar gibi birçok bölgeye uygulanabilmektedir.

Botoks Nedir?

Kozmetik ve estetik açıdan bakıldığında, diğer bütün estetik uygulamalar kadar önemli bir konumda olan botoks, sürekli genç görünmek ve güncel kalmak isteyen kadın ya da erkek, herkese yapılan bir işlemdir. İlerleyen yaşlarda meydana gelen mimik çizgileri, kazak ayakları vs. gibi kötü görüntü oluşturan çizgiler botoks ile ortadan kaldırılmaktadır. Günümüzdeki teknoloji sayesinde bütün bu problemler kısa süreler içerisinde çözülebilmektedir. Zamanla zayıflamaya başlayan kaslar ve bunlara bağlı olarak ortaya çıkan kötü estetik olmayan görüntüler, kozmetik uygulamalardan en çok tercih edilendir. İnsülin iğnesi kadar küçük olan bir iğne ile yapılan bu uygulama sinirleri ve kasları dondurarak gergin duruşu sağlar ve kısa süre içerisinde etkisini dışarıya vurabilmektedir.

Dudak Dolgusunda Quartz Clinique Farkı

Dudaklar, insan yüzünde en çok dikkat çeken bölgelerdendir. Anatomik yağısı nedeniyle de herkeste farklı olan bu organ, dolgun olunca daha bir ilgi çekmekte ve beğenilmektedir. Bu nedenle de dudak dolgusu çok fazla tercih edilmektedir. Botox İstanbul ve dudak dolgusu Nişantaşı uygulayıcısı olan Quartz Clinique, bu alanda birçok dudak dolgusu gerçekleştirmiştir. Yüzün duruşunu ve hatta bakışları, gülümsemeyi bile çok fazla değiştiren dudaklar ile çok fazla ilgi çekilebilmektedir. Bu nedenle yapılan dudak dolguları, ağrısız, acısız gerçekleşebilmektedir. Dudak dolguları kişiye özel olarak yapılmaktadır ve küçük dokunuşlar soncunda gerçekleşmektedir.

Eğer yeni bir dudak görüntüsü istiyorsanız, alanında profesyonel olan ve Botox İstanbul ve dudak dolgusu Nişantaşı uygulayıcı olan Quartz Clinique ile iletişime geçebilirsiniz. Dudak dolguları genellikle alt ve üst dudak arasında bulunan ve zayıf bölge olarak adlandırılan bölgeye uygulanmaktadır. Dudak kalbi denilen bu bölge ile dudak doldurulur ve büyük bir görüntü meydana getirilebilmektedir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu yapılabilmesi için öncelikle kesin karar verilmelidir ve istendiğine emin olunduktan sonra randevu alınır. Ağrı duymamak için önce dudaklara jel sürülür ve böylece uyuşturulur. Ardından ince ve küçük iğneler ile işlemler yapılır. Yarım saat içerisinde etki açıkça görülecektir ve sonrasında buz uygulaması yapılarak dudak rahatlatılır. 48 saat kadar ruj sürülmez ve yumuşak besinler tüketilir. Nemlendirici krem kullanarak ise dudak daha kolay toparlar.

 

Eğer siz de dudak dolgunlaştırma ya da botoks gibi işlemler düşünüyorsanız www.quartzclinique.com sayfamızı ziyaret edebilir ve gerekli olan bütün bilgilere ulaşabilirsiniz. Ardından randevu alarak işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Bu gönderiyi değerlendir
Yorum yapın