Çene Dolgusu Mersin’de Artık Karakucak Polikliniği’nde!

İnsanların birbiriyle karşılaştığında ilk baktıkları yer hiç kuşkusuz ki yüzleridir. Biriyle iletişim halindeyken göz teması kurulur ve yüzün her parçası karşıdaki insanın ilgisini çeker. Yüz şekli, ağız, burun, göz, yanak, kaş, çene gibi yüzü oluşturan parçaların birbiriyle orantısı yüzü güzelleştiren etkenlerdir. Bu etkenler arasında en önemlilerinden biri de çenedir. Çenenin şekli, yüzün genel şeklinin oluşmasında oldukça önemlidir. Çenenin istenen şekilde olamaması, çeşitli nedenlerle bağlı olarak deformasyonlara uğraması, çene estetiğine olan ihtiyacı ortaya çıkarır. Çeçene estetiği esnasında ameliyatlarda olduğu bir kesik ya da dikişin bulunmaması da, çene estetiğinin tercih edilmesini sağlar.

Çene dolgusu nedir?

Çeneyi istenen görünüşe kavuşturmanın en yaygın yolu çene dolgusudur. Çene dolgusu, çenede oluşan asimetrik görüntüyü, çukurları doldurarak daha simetrik ve estetik bir görünüm elde edilmesini sağlar. Çene estetiği dolgusu yapılırken dikkat edilmesi gereken unsur şudur; çenenin yüze uygunluğu! Çünkü bir çene ne kadar güzel yapılmış olursa olsun, eğer yüz şeklinde uygun değilse beklenen etkiyi oluşturmayacak, yüzde bir iyileşme veya güzelleşme ortaya çıkaramayacaktır. Bu nedenle çene dolgusu yaparken burnun, elmacık kemiklerinin, yüz şeklinin dikkate alınması gereklidir.

Çene dolgusu, herhangi bir sağlık probleminin bulunmadığı durumlarda uygulanmaktadır. Bazı durumlarda, sağlık problemleri çene dolgusu yapmayı mümkün kılmamaktadır. Ya da yapılacak olan çene dolgusunun yetersiz olacağı görülmektedir. Böyle durumlarda çene dolgusu yapmak uygun değildir. Bir uzman ile görüşüp gerekli operasyonların geçirilmesi daha doğru olacaktır.

Çene dolgusu hangi durumlarda yapılır?

Çene dolgusu Mersin alanında ses getirmiş olan Karakucak polikliniğe bu soruyu yönelttiğimizde şu cevapları aldık:

  1. Çene ucunun çok düz veya çok sivri olması,
  2. Çene ucunda rahatsızlık verecek gamzelerin bulunması,
  3. Çene hattında sarkmaların ortaya çıkması,
  4. Çenenin belirsiz olması,
  5. Çene ucunun geride olması,
  6. Çene ucunun geniş olması.

Bu durumların herhangi birinin görüldüğü kişilerde çene dolgusu yapılması mümkündür. Bu durumlardan herhangi birinin görüldüğü kişiler, bir uzmana danışarak kendileri için en uygun olan dolgu yöntemini seçebilir, daha estetik bir görünüme kavuşabilirler.

Çene dolgusu nasıl yapılır?

Çene dolgusu, özel nitelikteki dolgu sıvılarının çenenin gerekli bölgelerine enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen bir işlemdir. 18 yaşını doldurmuş olan bütün bireylerde çene dolgusu yapılabilmesi mümkündür. 18 yaşını geçmemiş olan kişilerde çene dolgusu yapılabilmesi için ebeveyn onayını almak gereklidir.

Çene dolgusu Mersin alanında uzman olan Karakucak Polikliniğinin özellikle belirttiğine göre, çene dolgusu yapılmadan önce yüzün her açıdan incelenmesi gereklidir. Her açıdan değerlendirilen yüz, fotoğraflanmalı, fotoğraf üzerine detaylar konuşularak planlanmalıdır. Aksi durumda yapay bir görünüme ulaşmak kaçınılmaz olacaktır. Bu sebeple çene dolgusu işlemini gerçekleştirecek olan uzmanların, gerekli planlama ve incelemeleri yapmış olmaları oldukça önemlidir.

Çene dolgusu üç şekilde uygulanabilmektedir;

  1. Hyalüronik asit enjekte edilerek yapılan dolgu
  2. Kişiden yağ dokusu alınarak enjekte edilen dolgu
  3. Sığır kolajeni elde edilerek enjekte edilen dolgu

Sığır kolajeni enjekte edilerek yapılacak olan dolgu işleminde, hastaya 1 ay öncesinden alerji testi yapmak gereklidir. Aksi durumda istenmeyen yan etkiler ile karşı karşıya kalmak kaçınılmaz olacaktır.

Çene dolgusu işleminin oldukça hassas bir işlem olduğunun bilincindeyiz. Bu sebeple çene dolgusu Mersin şubesi olan Karakucak polikliniği olarak hastalarımıza gerekli bilgilerin verilmesini, iç rahatlığının sağlanmasını olması gerekenden daha fazla önemsiyoruz. İşlem sonucunda doğal ve daha estetik görünüme sahip bir çeneye kavuşacağınızın garantisini de sizlere sunuyoruz. Siz de çene dolgusu hakkında detaylı bilgi almak, çene dolgusu fiyatları bağlamında fikir edinmek için bizimle iletişime geçebilir, https://www.karakucakklinik.com/tedaviler sitemizi inceleyebilirsiniz.

Bu gönderiyi değerlendir
Yorum yapın