Dermapen Cilt Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

Dermapen cilt tedavisi, cildimizde sivilce izleri, lekeler ve kırışıklıklar yüzünden oluşan istenmeyen görüntünün önüne geçilmesinde kullanılan bir tedavidir. Cildinin bakımlı ve güzel görünmesine özen gösteren herkes tarafından tercih edilebilir. Son dönemlerde revaçta olan bu yöntem cildin daha sıkı olmasını sağlar, yaşlanma belirtilerini azaltır ve daha canlı bir görünüm sunar. Ciltteki kusurları onarmak, cilt yaşlanmasının önüne geçmek ve kırışıklıkları azaltmak amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Dermapen cilt tedavisi ABD gibi ülkelerde en etkili cilt bakım yöntemi olarak görülmektedir. Tarihi çok eskilere dayanan bu uygulamanın eskiden Çin prensesleri tarafından mikro iğne sistemi ile kullandığı biliniyor. Dermapen sadece yüz kusurlarında değil ciltteki suçiçeği izleri, akne yaraları ve cilt çatlakları üzerinde de oldukça etki sağlıyor. Bu mucizevi bakım uygulaması cildi soymadan ve üst tabaka olan epidermise ciddi bir zarar vermeden uygulandığı için oldukça güvenli bir uygulamadır.

Dermapen Cilt Tedavisi Nasıl Uygulanır

Dermapen cilt tedavisi merkezimizde profesyoneller tarafından uygulanmaktadır. Dermapen uygulamasından önce yüzde makyaj varsa temizlenir ve cilt bütün kir, makyaj kalıntılarından arındırılır. Daha sonrasında tedavinin yapılacağı bölgeye mezoterapi solüsyonları, PRP uygulaması veya saf hyalüronik asit uygulanır. Uygulamanın yapıldığı esnada uç tarafında yüzlerce milimetrik iğneler bulunan bir cihaz yardımıyla cilde yüzlerce mikroskobik delme yapılarak kanal açılır ve kanallar içine titreşimli iğneleme tekniği uygulanır. Cilde dik bir açıyla hızlıca girip çıkan iğneler sayesinde ciltteki iyileşme mekanizmaları tetiklenmiş olur. Bu teknik sayesinde ciltte doğal bir iyileşme süreci başlar. Bu işlemlerin sonunda daha genç görünen ve yenilenmiş bir cilde kavuşmak sadece 20-40 dakika sürmektedir. Bu yöntem deriye kontrollü bir şekilde minik iğne ucu kadar kanallar açılır ve derinin o kanalları bir yara olarak algılaması sağlanır. Bu şekilde cilt kan dolaşımını hızlandırarak açılan yaraları onarmaya çalışır.

Dermapen cilt tedavisi yöntemi uygulanırken kullanılan vitamin ve enzimler açılan kanallardan deri altına girerek kolajen üretimini tetikler böylece yenilenme sağlanmış olur. İşlem sırasında kullanılan asit ve losyonlar açılan mikro kanallar sayesinde cilde normalinden 200 kat fazla etki etmektedir. Elastikiyetine kavuşan cilt daha diri ve genç görünmeye başlar.  Uygulama yapılamadan önce sürülen lokal anestezi kremler sayesinde herhangi bir acı veya ağrı hissi oluşmaz. Dermapen cilt tedavisi FDA tarafından onaylanmış bir yöntemdir. Kısa sürede sonuç vermekle beraber enfeksiyon riski bulunmamaktadır. Manuel yöntemlere göre daha hızlıdır ve her renk ve cilt tipine uygundur.

Dermapen cilt tedavisinin uygulanmasında steril bir ortam gerekmektedir. Ev ortamında ya da herhangi steril olmayan bir ortamda uygulanmasını önermemekteyiz. Uygulamanın alanında uzman kişiler tarafından steril ortamlarda uygulanması şarttır. Uygulama sonrasında güneş ışınlarından korunmak ve muhakkak güneş koruyucu kremler kullanmak gerekmektedir. Aşırı terlemeden, sıcak duş, hamam, solaryum, sauna uygulamalarından iki gün boyunca uzak durulmalıdır. Hijyen şartları önemsenmeden yapılan uygulama sonrasında olumsuz sonuçlar oluşabileceğinden uygulama yaptırılacak yerin özenle seçilmesi gerekir.

Dermapen Tedavisinin Uygulandığı Bölgeler

Dermapen Cilt Tedavisi birçok bölgede hiçbir sorun teşkil etmeden uygulanabilmektedir. Alın bölgesinde beliren çizgilere, kaş bölgesine, göz çevresi ve morluk, ince mimik çizgilerinin ve yaşlılık belirtilerinin ilk görüldüğü yer olan kaz ayağı bölgesine uygulanmaktadır. Bununla birlikte göz altı torbalarına, çene bölgesindeki sarkmalara ve yanak bölgesindeki akne ve scar izleri ile gözeneklere uygulanmaktadır. Ayrıca üst dudak bölgesi ve boyun çevresi gibi hassas bölgelere de rahatça uygulanabilir. Ciltteki çatlak ve çukurlar için de kullanılır. Büyük gözeneklerin görünümünü küçülterek daha pürüzsüz bir cilt elde edilir. Saç dökülmesi problemi yaşayan insanların da tercih ettiği bir yöntemdir. Bu teknik ile saç derisinin nefes alması ve saç için gerekli vitamin ve minerallerin deri içine daha rahat girmesi sağlanır. Ayrıca saç dipleri uyarıldığı için saç köklerinin güçlenmesine neden olur ve daha sağlıklı saçların oluşmasını sağlar. Ellerimiz yaşlanma belirtisi olan kırışıkların ve lekelerin belirgin görüldüğü yerler olduğu için güzellik bakımı sırasında atlanmamalılar. Bu yüzden dermapen cilt tedavisi uygulamasını ellerinize de yaptırabilir ve yaşlanma belirtilerini bertaraf edebilirsiniz. Dermapen cilt tedavisi kol içlerine de uygulanan bir tedavidir. Böylece kollarınıza da uygulamış olur ve bütünsel bir güzelliğe kavuşmuş olursunuz.

Dermapen Uygulaması Kaç Seansta Sonuç Verir

Uzmanlarımızın yaptığı dermapen cilt tedavisi yapılan bölgeye göre değişiklik göstermekle birlikte 2 ile 10 seans arasındadır. İki işlem arası 1 ile 4 hafta kadardır. 6 hafta gibi kısa bir süre sonrasında gözle görülür başarılı bir sonuç elde edilir. İşlemin tekrarlanma sıklığına yine profesyonel bir göz tarafından bakılarak karar verilir. Maksimum sonuca 3 ayda ulaşılır ve elde edilen görünüm kalıcıdır.

Dermapen Tedavisinin Yararları Nelerdir

Cildin daha güzel bir görünüme kavuşmasında oldukça yardımcı olan bu uygulama birçok faydayı beraberinde getirir. Cildinizde herhangi bir leke veya iz bırakmaz aksine leke ve iz görünümünü ortadan kaldırır. Her cilt tipine ve her yaşa uygun olmasından dolayı her insanda uygulama imkânı verir. Eski yöntem lazer işlemlerinden farklı olarak cildi güzelleştirirken ısı oluşturmaz, deriyi tahriş etmez ve soyulmaya neden olmadan cildin yenilenmesini sağlar. Ayrıca dermapen cilt tedavisi ulaşılması zor olan tüm bölgelere rahatlıkla uygulanır. Her yaşta insanın yaptırabileceği bir uygulamadır.

Dermapen cilt tedavisi herhangi bir zarara yol açmamaktadır. Yalnızca istisnai birkaç durumda olan hastalara uygulanmamaktadır. Cildinde iltihap bulunan hastalar, diyabet hastaları ve alerjik reaksiyonu bulunan insanlara uygulanmamaktadır.

Dermapen cilt tedavisi uygulamasının yapılmadığı diğer durumlar;

  • Papulopustular Rosacea (akne benzeri şişlik, çatlak ve kızarıklık)
  • Hemofili (kanın pıhtılaşmama sorunu)
  • Bakteri / fungal enfeksiyonlar (mantar)
  • Scleroderma (deri sertleşmesi)
  • Acne Vulgaris 3-4 (sivilce)
  • Cilt kanseri
  • Açık lezyonlar
  • Solar keratozis
  • Uçuk

 

 

https://www.floraklinik.com/dermapen/

 

Bu gönderiyi değerlendir
Yorum yapın