Dil ve Konuşma Terapisi Nedir?

Konuşma düşünceyi sözle ifade etme işidir Konuşma insanın en temel ihtiyaçlarından birisidir. İnsan kendisini, duygularını ve düşüncülerini konuşma yeteneği ile ifade eder. Konuşmada yaşanan sorunlar kişinin kendini ifade etmesinde ve dünyayı anlamlandırmasında ve temel ihtiyaçlarını giderme gibi birçok alanda sorunlar yaşamasına engel olur. Konuşma becerisinde yaşanan sorunlar kişide ruhsal sorunlara neden olur.

Konuşma Terapisti arayanlar, dil ve konuşma alanında yaşanan sorunlar dil ve konuşma terapi merkezlerinde giderilebilir. Her yaş gurubunda ortaya çıkabilen dil ve konuşma bozukluğunu gidermek için verilen eğitime dil ve konuşma terapisi denir. Dil ve konuşma terapisi konusunda uzman New York Eyaleti Çalışma Lisanslı Ümmühan Erkoç birçok dil ve konuşma bozukluklarını kendine özel geliştirdiği tekniklerle gidermektedir.

• Yetişkinler İçin Dil ve Konuşma Terapisi
Yetişkinler için düzenlenen dil ve konuşma terapisinde kekemelik, hızlı konuşma, yavaş konuşma, artikülâsyon bozuklukları, beyin hasarı, felç sonrası görülen konuşma bozuklukları için özel terapi yöntemleri kullanılır. Dudak ve damak yarıklıkları, yutkunma problemleri, ses bozukluğu, ses çatlaması, bazı harfleri söyleyememe, sözcükleri yanlış söyleme gibi durumlar dil ve konuşma terapisti tarafından düzeltilmektedir. Erken müdahale tedavide başarıyı arttırır. Bu yüzden bu gibi sorunlarınız varsa vakit kaybetmeden dil ve konuşma terapistine başvurmalısınız. Bu konuda Ümmühan Erkoç çok başarılı projelere imza atmıştır. Dil ve konuşma bozukluklarınızı kısa sürede gideren Ümmühan Erkoç New York Eyaleti Çalışma Lisansına sahip bu alanda uzman bir terapisttir.

• Çocuklar İçin Dil ve Konuşma Terapisi
3-4 yaşına gelmiş konuşamayan, konuşması geciken çocukların önce genel sağlık problemleri araştırılır. Çocukların konuşmasını sağlamak için çocuklar dil konuşma terapisine başlar. Kekemelik sorunu yaşayanlar, sesleri yanlış şekilde söyleyenler, fonolojik bozukluk yaşayan çocuklara dil ve konuşma terapisi uygulanır. Down sendromlu, otizmli çocuklar için dil ve konuşma terapisi çok önemlidir. Çocukluk döneminde yaşanan konuşma bozuklukları sorununu ertelemek, zamanla kendiliğinden düzelir demek sorunun daha kötüye gitmesine neden olur. Üstelik bu gibi durumlarda erken müdahale sorunları gidermek için önemliyken ertelemek geç kalmaya neden olabilir. Erken tedavi yüz güldürücü sonuçlara neden olur.

Konuşma terapisi ile düzelen konuşma bozukluğu kişinin yaşam kalitesini arttırır. Kişinin iletişim kurma becerisi yükselir. Kişinin kendine olan öz güven duygusu artar. Konuşma konusunda yaşadığı memnuniyetsizlik durumu ortadan kalkar. Dil ve konuşma becerisi nedir, nasıl işler, fiyatları nelerdir, en iyi dil ve konuşma terapistine nasıl ulaşırım gibi soruların cevabını sitemizde bulabilirsiniz. Dil ve konuşma terapisi konusunda Ümmühan Erkoç’u sizlere tavsiye ediyoruz. Konuşma terapisi alanında yüksek lisans yapan Ümmühan Erkoç birçok konuşma sorununa özel çözüm yolları üretmektedir.
Konuşma terapisti Ümmühan Erkoç’dan randevu almak için sitesini ziyaret edebilir ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.
Bu gönderiyi değerlendir
Yorum yapın