Dudak Dolgusu Yaptıranların Sayısı Sürekli Olarak Artıyor

11.01.2020
A+
A-
Dudak Dolgusu Yaptıranların Sayısı Sürekli Olarak Artıyor

Gösterişli ve çekici dudaklara sahip olmak için yapmanız gereken tek şey dudak dolgusu yaptırmak! İşte, dudak dolgusuna dair tüm merak edilenler…

Bazı zamanlarda yaş ilerlediği için ve vücudumuz da şanssız bir anatomiye sahipse eğer vücudumuzda hacimsel olarak değişimler meydana gelebilmektedir. Dudaklar, insan vücudunda hacimsel olarak değişimi en çok isteyen ve en çok ihtiyaç duyan bölgedir. Orta yaş geçildikten sonra genel olarak vücutta kollajen ve elastin azalması yaşanır ve bununla birlikte deride sarkmalar, deri altında yağ yastıklarında küçülmeler meydana gelir. Bu değişimler ile toplam hacme bakıldığında azalma meydana gelmektedir. Zamana bağlı olarak değişen bu hacim, net olarak algılanamamaktadır. Bunlarla birlikte, kişilerin anatomik yapısı nedeniyle yanakları da yeteri kadar dolgun olmayabiliyor. Dudaklarda incelikler, burun kenarlarında derinlikler ve gözaltlarında çukurlar olabilmektedir. Bütün bu durumlardan herhangi birisi varsa eğer, hacimsel olarak artışlar uygulanabilmektedir.

Eğer uygulanacak olan dolgu kalıcı etkili olacaksa, sentetik olanları değil de kişinin kendisine ait olan yağ dokusundan elde  edilen dokunun kullanılması daha uygun olacaktır. Çünkü, bu dolgular herhangi bir problem varlığında vücuttan uzaklaştırılamazlar. Bu sebeple de değişik kimyaya sahip olan dolgular, özellikle de hyaluronik asit bazlı olan dolgular vücudun kimyası ile çok uyumludur ve bütün dünyada çok tercih edilmektedir. Dolgular her ne kadar tamamen saf olarak üretilirse o kadar sağlıklı olacaktır. Bu tarzda dolgulara genel olarak lokal anestezi gerekmez ve zamanla vücuttan atılırlar.

Dudak dolgusu ise,

 • Büyüme,
 • Kalınlaşma,
 • Hacim artışları,
 • Asimetrik görüntü düzeltme,
 • Üzgün görüntüsü veren çizgileri ortadan kaldırma,
 • Hatlarda belirginleştirme gibi sonuçlar verebilmektedir.

Kadınlar Niye Dudak Dolgusu Yaptırmalıdır?

Kadınlar, genel olarak dudak konusunda erkeklere oranla daha takıntılıdır ve dudaklarına daha fazla önem verirler. Hemen hemen her kadın, dolgu, sağlıklı ve de şekil bozukluğuna sahip olmayan dudaklara sahip olmak isterler. Bu sayede de daha çekici görünebilir ve arzu ettikleri görünüme kolaylıkla kavuşabilirler. Ancak bu süreçte kullanılan yöntemler önemlidir, çünkü bazı uygulamalar kısa süreli olarak çözü önerisi sunmaktadır. En kalıcı olan her zaman dudak dolgusu tedavisidir. Lazerle leke tedavisi yapılabilmektedir ve bu tedavilerde de genel olarak alınan sonuçlar başarılı olmaktadır. Dudak dolgusu yaptırma ayrıca doğal görünüm de sağlar ve estetik duruş ortaya çıkarılır.

Op. Dr. Mustafa Karataş; Lazerle Leke Tedavisi de Tıpkı Dudak Dolgusu Gibi Popülaritesi Yüksek Bir Uygulama

Leke Çeşitleri

Doğuştan Oluşan Lekeler

 • Ota nevüs: Bu lekeler özellikle sırtta, boyunda, kollarda ya da yüz bölgelerinde oluşmaktadır ve geniş alanı kapsamaktadır.
 • Cafe au lait: Bu lekelere sütlü kahve lekesi adı da verilmektedir. Daha çok da gövdede çıkan bu lekeler genellikle 1 ile 3 cm arasında boyutlara sahiptir.

Sonradan Oluşan Lekeler

 • Melasma adı verilen hamilelik lekeleri,
 • Güneş lekesi,
 • Efelid,
 • Solar lentigolar yani güneşe bağlı meydana gelen çil lekeleri,
 • Post inflamatuar leke yani lazere bağlı meydana gelenler,
 • Aktinik keratoz.

Güneş Lekeleri

Güneş lekeleri genellikle küçük olurlar ve ten rengi ya da kahverengi olabilmektedir. Şekil olarak ovaldirler ve zararlı etkileri olan leke türüdür. Sayılar arttıkça lekeler daha çok artacaktır.

Çil

Çil, güneş ışınları sebebiyle oluşmaktadır ve genelde kahverengi olan lekelerdir. Özellikle beyaz tenlilerde çok sık görülür. Güneşte görünürlükleri artar.

Ben

Benler, doğuştan ya da sonradan oluşan siyah ya da kahverengi olan küçük lekelerdir. Bu hücreler cilde renk veren melanin salgılar ve bu sebeplerde de cilt yüzeyinde ben olarak görünürler.

Lazer leke tedavisi ve dudak dolgusu yaptırmak istiyorsanız eğer Op. Dr. Mustafa Karataş ile görüşmeler sağlayabilir ve randevu alabilirsiniz. https://www.drmustafakaratas.com/ web sitemizi ziyaret edebilir ve gerekli olan tüm detaylara sahip olabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.