Endoskopik Şakak Germe Nedir?

Endoskopik Şakak Germe Nedir? Sorusunun cevabını arıyorsanız Doçent Doktor Tayfun Türkaslan tarafından aktarılan bilgileri okumanızı öneriyoruz. Sizin için uzman görüşüne bu sayfamızda yer veriyoruz.

Endoskopik şakak germe nedir sorusu şakak germe operasyonu yaptırmak isteyenlerin merak ettiği konuların başında gelir. Endoskopik şakak germe endoskop kullanılarak yapılan ve kadınlar arasında son derece popüler olan bir işlemdir.

Yüzde bulunan yapılar yer çekimi ve yaşlanma ile beraber sarkma, torbalanma ve çizgilerin belirginleşmesi gibi kötü bir görüntüye sebep olabilir. Bu kötü görüntü en çok şakak bölgesini etkiler. Şakak germe ameliyatında bu yaşlanma etkileri giderilir ve yüz daha genç bir görünüme kavuşur.

Klasik germe işlemi ameliyatlarına göre daha kısa süren ve basit olan bir operasyondur. Ameliyattan sonra toparlanma süresi daha kısadır. Ağrısız ve çabuk geçer. Kusurlu olan bölgedeki sarkan kısımlar yukarı asılır ve yüz tekrar şekilli biçimine geri döndürülür. Yalnız endoskopik şakak germe operasyonu ileri derecede yaşlılık ve sarkmalar için önerilmemektir.

Operasyon Sonrası

Endoskopik şakak gerdirme ameliyatı sonrasında yüz bölgesinde ödem oluşmasını engellemek için flaster uygulanmaktadır. Uygulanan bu flasterler ameliyattan yaklaşık 1 hafta sonra çıkarılmaktadır.

Ameliyat sonrasında az bir miktarda oluşacak ödem ve gözlerde çekiklik ise 2-3 hafta sonra tamamen yok olmaktadır. Bu süre zarfından hasta kendini yorucu ve strese sokacak işlerden mutlaka uzak durmalıdır. Endoskopik şakak germe ameliyatından sonra cildin yüze oturması ise yaklaşık 3 ayı bulmaktadır. 3 ay sonra kişi kendini tekrardan genç ve doğal hissedecektir

Bu gönderiyi değerlendir
Yorum yapın