Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Parçalı Bulutlu

Grafoloji Nedir? Grafoloji Teknikleri Nelerdir?

Grafoloji Nedir? Grafoloji Teknikleri Nelerdir?

Bu makalemizde grafoloji nedir ve grafoloji teknikleri nelerdir gibi konularda bilgiler aktaracağız. İnsanı tanımak, yorumlamak, mutlu kılmak, takıntılardan kurtarmak, arındırmak, hızlı yorum ve hızlı sonuç için;

GRAFOLOJİ NEDİR?

Grafoloji, el yazısı, resim veya imzadan kişinin karakterini, duygularını, düşüncelerini, ruh halini ve psikolojik sorunlarını ortaya çıkarmaya yarayan bilimdir. M.Ö. 5000’li yıllarda ilk Çin’de kullanılan bu yöntem şu anda adli vakalarda, çocukların yeteneklerini, becerilerini ve bilinç altını belirlemede, evlilik hazırlıklarında, kız ve erkek ilişkilerinde ve daha birçok psikolojik olaylarda kullanılmaktadır.

Bu yöntem Osmanlı devletinde Enderun Mektebi’nde, istihbarat çalışmalarında kullanılmıştır. Ve günümüzde de çok sık olmamakla beraber halen kullanılmaktadır.

Grafoloji Geleceğe Umuttur;

Grafoloji, çocukların 6 yaşından itibaren ev, okul ve çevre duyarlılığını ortaya çıkarırken, ilkokul ve ortaokul seviyesindeki çocuklarında hangi mesleğe meyilli olduğunu anlamak için bire bir etkili olmaktadır.

Grafoloji, kişinin üniversite öğreniminde ergenliğin geçişiyle, hayata bakışını aşağı yukarı ortaya çıkarabilmektedir. Kişinin kendi iç hayatında ev, iş ve aile üçgeninin seyrini görmek için mucizevi bir yöntem olmaktadır. Özellikle kişinin sosyalliğini, içe kapanıklığını tüm berraklığıyla ortaya çıkarmaktadır. Kişinin 20 yaşından 60 yaşına kadar olan süreci atlamadan yakalayıp, nerede kızgın, nerede üzgün, nerede hayal kırıklığı yaşanmış, nerede sevinçli ve en önemlisi nerede hayata yön verildiğini Grafoloji ile bulabilmek mümkün.

Grafoloji ile cinayetlere son!

Grafoloji ile cinayetlerin önüne geçebilir!

Grafoloji ile kadın, erkek arasındaki sevgi ve nefret döngüsü yakalanarak günümüzdeki kadın cinayetlerine çözüm bulunabileceğini yapılan uygulamalar göstermektedir. Ayrıca ilişkilerde de Grafoloji ile tedbirler alınıp uzun soluklu olması sağlanabilir.

Çocukların yetenekleriyle erken tanışıp, hem aile hem de bireyler daha mutlu bir yaşama merhaba diyebilmek için, Grafoloji çok önem arz etmektedir.

Grafoloji ile çocukları anlamak mümkün

Mucizevi uygulama olan Grafoloji‘nin çocuklar üzerinde daha tesirli etkileri vardır. Çocukların zihinleri yetişkinlere göre çok daha berrak olduğundan yaptıkları resim ve yazdıkları yazılar ile kendi iç dünyalarını çok net ortaya koyarlar. Bu da hem eğitimciyi, hem de aileyi gereksiz verilerden arındırarak, verilmesi gerekenleri daha hızlı ve daha net vererek sonuca ulaşılmasını kolaylaştırır.

Özellikle kelimedeki harf vurgularına, yataylığına, dikeyliğine, kalınlığına, inceliğine dikkat etmek, Grafoloji verilerinin çok sağlıklı alınmasını sağlar.

İyi bir Grafoloji verisi  için çocuğun yazı ve resim analizinin yanında aileninde Grafoloji analizini almak daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

Grafoloji mutluluk verir

Grafoloji iyi bir toplum için çok önemli bir araçtır. Sizde bu kolay ama bir o kadar da etkili olan bu yöntemi öğrenerek, çocuklarınızın yeteneğini, sıkıntılarını, isteklerini açığa çıkararak daha mutlu bir birey yetiştirebilirsiniz.

İlişkilere bir parantez açın. Mutluluk bir imza ile atılırken gelin bu imzayla koca bir kalbi yakalayın ve içini incelemeye başlayın.

 

Dr. Gökhan Güler
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.