İmplant Fiyatları

İmplantlar, eksik olan dişlerin işlevini ve estetik görünümünü tekrardan kazanmak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay bazlı diş kökleridir. İmplantlar genel olarak biyo-uyumludur ve oldukça dayanıklıdır. İmplantların ağız içerisindeki varlıkları hissedilmez ve kullanımı çok rahattır.  İmplant tedavisinde tek eksik dişi bulunan hastalarda bitişik olan dişleri diş restorasyonları amacıyla feda etmeye gerekli duyulmaz ve bu tedavinin sonuçları, fonksiyonel ve estetiktir.

İmplant Fiyatları Ne Kadar?

İmplant tedavisi, uzun vadeli olan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi, tecrübeli bir doktor tarafından kurallara son derece uygun bir şekilde uygulandığı zaman ve hastanın da ağız ile diş temizliğine titiz bir şekilde dikkat ettiği durumlarda ömür boyu kalıcı olabilecek bir uygulamadır. Bu nedenle implant fiyatları, bu faktörler dikkate alınarak düşünülmelidir. Diş eti hastalıkları, travmalar ve ilerleyen diş çürükleri gibi olumsuz durumlarda diş kayıpları yaygın bir şekilde yaşanmaktadır. Diş kayıpları, estetik sorunlara yol açtığı gibi konuşma, tat alma ve çiğneme gibi problemlere de yol açar.  Bu gibi sorunlar da implant tedavisi ile sağlanır.

İmplant fiyatları, tedavinin uygulanacağı kliniğe ve doktorun tecrübesine göre bazı farklılıklar gösterebilir. Bunlarla beraber hastaların ağız ve diş durumuna, implant tedavisinde kullanılacak olan malzemelerin kalitesine, tedavinin süresine ve lokasyona göre de fiyatlar değişebilir. Bu nedenle de standart ve kesin bir fiyat verebilmek mümkün olmayacaktır. Fiyatı net bir şekilde öğrenmek için klinik ya da doktora danışmak gereklidir.

Kaynak: https://www.implantdental.gen.tr/implant-fiyatlari.html

Bu gönderiyi değerlendir
Yorum yapın