Kemoterapi Nedir? Kemoterapi Saç Dökülmesi

Kemoterapi ne anlama geliyor kısaca bilgi vermek istiyoruz. Kanser tedavisinde sıkça kullanılan tedavi yönteminin ismine kemoterapi denir. Kanser tedavisi yapılırken oluşmuş olan tümöre ilaçla işlem yapılıyor.

Meydana gelmiş olan tümörün ilaçla tedavi edilme yöntemi kemoterapi ile oluyor. Oluşmuş olan kanser hücrelerinin daha fazla büyümesini önlemek için kemoterapi uygulanıyor. En sık yapılan ve hatta mecburi yapılması gereken uygulamalardan bir tanesi kemoterapidir. Kemoterapi tedavisinde çoğunlukla verilen ilaç nedeniyle bazı kişilerde yan etkiler oluşabiliyor. Bu yan etkilerin en bilindik yanı ise saçların dökülmesidir.

Bazı kişilerde geç dökülmeye başlayan saç dökülmesi bazı zamanlarda erkenden dökülmeye başlayabiliyor. Bu dökülme sonrası hastalar yapay saç taktırıyorlar. Bunun için en iyi protez saç yaptırmak istiyorlar.

Kemoterapi Uygulamasının Amacı Nedir?

Kemoterapi nedir sorusuna cevap verdikten sonra kemoterapi uygulamasının amacının ne olduğunu yazmak istiyoruz.

  • Oluşmuş olan kanser hücresinin evresine ve tipine göre kanseri tedavi etmek
  • Tamamen kanser hücrelerinin vücuda yayılmasını önlemek
  • Oluşmuş olan tümörün büyümesinin yavaşlamasını sağlamak
  • Vücut içerisinde farklı yerlere yayılmış olan kanser hücrelerinin yok olmasını sağlamak.
  • Kemoterapi uygulamasının amaçları arasında geliyor.

Kemoterapi İlaçları ve Etkileri

Kemoterapi ilaçları çeşitli şekillerde oluyor. Kemoterapi ilaçları kanser tedavisi için kullanılırken diğer taraftan da kemoterapi saç dökülmesi gibi yan etkileri bulunuyor. Kanser tedavisi için kullanılan kemoterapi ilaçlarının bazısı doğrudan tümöre bazısı da hormonlara etki yapıyor.

Kemoterapi İlaçları ve Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi çoğunlukla kemoterapi tedavisi sırasında kullanılan ilaçlar nedeniyle oluyor. Ama bu ilaçların hepsi saç dökülmesi yapmıyor. Sadece bazı ilaçlar kemoterapi saç dökülmesi yan etkisi yapıyor. Kanser tedavisinde kemoterapi olan kişiler saç dökülmesi nedir ve niçin oluyor sorusunu çok soruyorlar.

Dökülen Saçlara Protez Saç Uygulaması

Protez saç uygulaması kemoterapi sonrasında uygulanan bir işlemdir. Bu işlemi yaptırmak isteyen kişiler yapay saç ekimi yaptırıyorlar. Gitmiş oldukları saç ekim merkezinde en iyi protez saç sorusuna cevap arıyorlar.

Protez Saç Fiyatları Hakkında

Protez saç ne kadar sorusu saç ektirmek isteyenlerin en çok merak ettiği konudur. Daha önce yapay saç ve saç protez yaptırmamış kişiler fiyatları merak ediyorlar. En iyi protez saç ekimi New Hair firmasında yapılıyor. Ayrıyeten saç yapıştırma işlemini rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

https://www.newhair.com.tr/kemoterapi-sac-dokulmesi-saclar-ne-zaman-dokulur-ne-zaman-cikar/

https://www.newhair.com.tr/

https://www.newhair.com.tr/kemoterapide-sac-dokulmesi/

 

Bu gönderiyi değerlendir
Yorum yapın