Kilo Vermek İçin 5 Bitkisel Yağ

Kilo vermek için bitkisel yağ tüketmek, yüzyıllardır yapılan bir yöntemdir. İstenmeyen yağları vücuttan atmanın tek yolunun sağlıklı beslenmek ve egzersiz yapmak olduğu söylenir. Ancak, kilo verme sürecinizi yoğunlaştırmak için deneyebileceğiniz bazı küçük numaralar da var ve aromaterapi de tam olarak böyle bir şey! Bitkisel yağların kanıtlanmış sayısız sağlık yararı olduğunu biliyoruz, ancak bunların kilo vermeye de yardımcı olabileceğini biliyor musunuz? Bilim, bazı bitkisel yağları solumanın, yaymanın veya ovalamanın da iştahı azaltmaya, enerji seviyenizi arttırmaya ve kilo verme sürecinizi hızlandırmaya yardımcı olabileceğini söylüyor. Bu bitkisel yağları kullanmakta herhangi bir sorun yaşamadığınız sürece denemenizde bir sakınca yoktur. İşte sizlere kilo vermek için 5 bitkisel yağ!

Limon Yağı

Limon suyu gibi limon yağı da kilo vermeye yardımcı olur. Bu yağ, vücuttaki toksin birikimini gidermeye yardımcı olur, enerji seviyenizi arttırır ve sağlıklı sindirimi destekler. Araştırmalar, limon yağının kokusunu solumanın, ruh halinizi iyileştirdiğini ve vücut yağının parçalanmasını desteklediğini gösteriyor. Maksimum fayda için 2-3 damla limon yağını nemlendiricinize dağıtabilirsiniz.

Limon Yağının Faydaları
Limon Yağının

Lavanta Yağı

Lavanta yağı, mükemmel bir stres gidericidir, gerginliği azaltır ve geceleri kaliteli bir uyku uyumanıza yardımcı olur. Tüm bunlar kilo vermeye çalışırken ve sağlıksız yiyeceklere olan özleminizi azaltırken faydalı olabilir. 4-5 damla lavanta yağını elinize sürüp koklayabilirsiniz. Ayrıca yatmadan önce şakaklarınıza, bileklerinize ve boynunuzun arkasına bu yağdan iki veya üç damla damlatabilirsiniz.

Lavanta Yağı
Lavanta Yağı

Nane Yağı

Nane yağı, yalnızca enerjiyi arttırmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ağrıyan kaslarınızı yatıştırır ve iyileşme süresini azaltır. Nane yağı koklamak, sağlıksız yiyeceklere olan özleminizi de bastırabilir ve kendinizi daha tok hissetmenizi sağlar. Yatıştırıcı bir etki için banyo suyunuza 4-5 damla nane yağı ekleyin.

Nane Yağı
Nane Yağı

Greyfurt Yağı

Greyfurt yağı, vücut yağını parçalamaya ve metabolizmanızı arttırmaya yardımcı olur. Bir araştırmaya göre midenize greyfurt yağı ile masaj yapmak, göbek yağını ve bel çevresini azaltmaya yardımcı olabilir. Yağ ayrıca, kalp atış hızını düzenler, sindirim sürecini iyileştirir ve iştahı azaltmaya yardımcı olur.

Greyfurt Yağı
Greyfurt Yağı

Zencefil Yağı

Zencefil yağı iltihabı, stresi, şekerli yiyeceklere olan özlemi azaltır ve sindirimi destekler. Bu yağ aynı zamanda bir termojenik görevi görür. Bu da yağ yakmanıza ve metabolizmanızı hızlandırmanıza yardımcı olabileceği anlamına gelir. Ilık su banyonuza 2-3 damla zencefil yağı ekleyin veya doğrudan şişeden içinize çekin.

Zencefil Yağı
Zencefil Yağı
Bu gönderiyi değerlendir
Yorum yapın