Diş Beyazlatmak İçin Kanıtlanmış 8 Doğal Yöntem!

Hepimizin en önemli isteklerinden biridir diş beyazlığı. Gün içerisinde alınan kahveler, asitli içecekler, çaylar gibi içecekler ve yiyecekler dişlerimizin rengiyle oynamaktadır. Bu yazımızda bilimsel olarak kanıtlanmış tam tamına 8 doğal yöntemle dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Şimdi sırasıyla doğal yöntemlerle diş beyazlatma yöntemleri nelerdir yakından görelim.

Diş beyazlatmak için Yoğurt Tüketin

1- DİŞ BEYAZLATMAK İÇİN YOĞURT

Yoğurt, dişlerinizin sağlıklı ve parlak görünmesi için gerekli olan kalsiyum açısından zengindir. Aynı zamanda iyi bir fosfor kaynağı olan yoğurt, kalsiyumun etkilerini daha güçlü hale getirmek için bir karınca gibi çalışan bir mineral. Fosforun özel bir beyazlatma etkisi olmamasına rağmen, dişlere dış güzelliği veren minenin korunmasına yardımcı oluyor. Bol bol yoğurt tüketerek dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

Diş Beyazlatmak İçin Peynir Tüketin!

2- DİŞ BEYAZLATMAK İÇİN PEYNİR

Yoğurt gibi, peynir de mineyi güçlendirir. Kalsiyum ve fosfor açısından zengindir. Peynirin de tıpkı yoğurt gibi dişleri beslediği ve beyazlattığı kanıtlanmıştır.

Diş Beyazlatmak Ve Diş Sağlığı İçin Elma Tüketin!

3- DİŞ BEYAZLATMAK VE DİŞ SAĞLIĞI İÇİN ELMA

Elmalar tasarımı en güzel diş fırçası gibidir. Elmanın gevrek dokusu dişlerinizi donuk bırakacak plakları fırçalamak için hafif bir aşındırıcı görevi görür. Elmayı iyice çiğnemek, plağın gelişmesini engelleyen tükürük üretimini de teşvik eder ve lekeler kaybolur.

Havuç Diş Beyazlatır !

4- DİŞ BEYAZLATAN VE DİŞ DOSTU HAVUÇ

Elma gibi, havuçların da sert, çıtır dokusu aslında dişlerinizi temizlemenize yardımcı olabilir. Kışın vazgeçilmez sebzelerinden ve salatamızda olmazsa olmazımız havuçları doğal diş beyazlatmak içinde kullanabilirsiniz.

Diş Sağlığı İçin Süt Tüketin!

5- DİŞ BEYAZLATMAK VE DİŞ SAĞLIĞI İÇİN SÜT

Daha güçlü kemikler ve daha beyaz dişler için bol bol süt tüketmeliyiz. Süt, hem kalsiyum hem de fosfor açısından oldukça zengindir. Kemik sağlığı ve doğal diş beyazlatmak için bol bol süt tüketin. Yarım yağlı veya yağsız sütü tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Kereviz Tüketmek Dişlerinizi Beyazlatır!

6- DOĞAL DİŞ BEYAZLATAN SEBZE ”KEREVİZ”

Doğal yöntemlerle diş beyazlatan gıdalardan biri de kerevizdir. Keskin, lifli saplarıyla kerevizi tüketmek hem lekeye neden olan plakları kazımaya yardımcı olur ve hem de tükürük oluşumunu hızlandırır. Kış aylarının en sağlıklı yiyeceklerinden de biri olan kerevizi bol bol tüketmeliyiz.

Çilek Diş Dostudur! Dişleri Beyazlatan Doğal Yöntemdir!

7- DİŞ BEYAZLATMAKTA USTA ”ÇİLEK”

Dişlerinizi sadece leke temizlemesiyle kalmayacak, aynı zamanda dişleriniz daha parlak ve beyaz görünmesine yardımcı olacaktır. Hem yenmesi, hem tadı ve hem de sağlıklı olması sebebiyle tüketmeyi sevdiğimiz çilek tam bir diş dostudur.

Doğal yöntemlerle dişinizi beyazlatmakta çileği kullanmak istiyor ve daha etki almak istiyorsanız şu yöntemi deneyebilirsiniz; daha da fazla beyazlatma işlemi için, püre haline getirilmiş çileği beş dakika boyunca dişlerinize bir macun gibi sürmeyi, ardından durulamayı ve fırçalamayı normal olarak yapmayı deneyin. Farkı göreceksiniz.

Diş Beyazlatan Doğal Yöntemler!

8- DİŞ BEYAZLATAN ŞEKERSİZ SAKIZ 🙂 (BİNGO)

Teknik olarak çok faydalı olduğu söylenemez ama diş plaklarının oluşumunu engellediği ispatlanmıştır. Aynı zamanda sakız tükürüğün daha çok salgılanmasına sebep olur.

Diş beyazlatmak için doğal yöntemleri denedikten sonra farkı göreceksiniz. Elbette diş sağlığı yabana atılacak bir durum değildir. Diş sağlığınız için ilk öncelik diş hekiminize görünmektir. Ayrıca diş beyazlatma adlı makalemize de göz atabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

Bu gönderiyi değerlendir
Yorum yapın