Hızlı Kilo Almak İçin Ne Yapılır?

Hızlı kilo almak için ne yapılır sorusu kilo alamayan birçok kişi tarafından oldukça merak edilmektedir. Hızlı kilo almak için beslenme programı genel olarak süt, fındık, patates, yağlı balık, kırmızı et, avokado, yumurta, pirinç, meyve, protein tozu, çikolata, doğal yoğurt içerir. Bununla birlikte, çok zayıf olmalarına neden olan metabolizma oranları çok yüksek olan bireyler, günlük fazla kalori kullanımını teşvik ederek sağlık durumlarını tehlikeye atabilecek sağlık koşulları vardır. Kilo almanın en iyi yolu nedir sorusu şu şekilde cevaplandırılabilir; gerçek doku sentezi sürecine ödünç veren ve yalnızca yağ hücrelerinde olmayı sağlayan hızlı yiyecekleri değil yüksek kalitede besleyici yiyecekleri yemektir.

İşte hızlı bir şekilde kilo almak için tüketebileceğiniz en sağlıklı yiyeceklerden bazıları şunlardır;

Hızlı Kilo Almak İçin Süt

Önceden var olan herhangi bir süt alerjiniz olmadığı göz önüne alındığında, sağlıklı kilo alımı için tüketebileceğiniz en eksiksiz besin kaynaklarından biri süttür. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, sadece birkaç yıl önce vücut geliştiricilerinin günde yüksek oranda süt içtiklerini görmek normaldi. Çünkü süt, zengin bir protein, yağ ve karbonhidrat kaynağıdır. Günlük 1-2 bardak süt içmek kilo almaya yardımcı olacaktır. Kalsiyumun varlığı da büyük ölçüde takdir edilmektedir, çünkü kemik dokusunun bütünlüğü vücut ağırlığındaki artışları desteklemek için önemlidir.

Sağlıklı Kilo Almak İçin Kuruyemiş

Kuruyemişler aşırı miktarda kalorilidir. Kütle, yağlardan gelir ve daha az miktarda protein bulunur. Ayrıca karbonhidrat içerirler. Ancak sayılar yukarıda bahsedilen diğer makro besinlerden önemli ölçüde daha azdır. Fındık ayrıca selenyum gibi minerallerin elde edilmesi zor olan bir kaynaktır. Kalorili yükleri nedeniyle aşırıya kaçmamak önemlidir. Daima uygun porsiyon ölçülerinde tüketmeli ve bunlara bağlı kalmaya çalışmalısınız. Alternatif olarak, daha fazla besin takviyesi için daha sonra diğer gıdalarla birleştirebileceğiniz çeşitli fındık ezmeleri de tüketebilirsiniz.

Kalıcı Kilo Almak İçin Patates

Patates, zaman içinde kontrollü bir glikoz salımı için mükemmel bir seçimdir. Ayrıca yavaş sindirilen nişasta karbonhidratlarının harika bir kaynağıdır. Hızlı sindirilen karbonhidratlardan elde edilen sabit insülin, kalorilerin mutlaka sağlıklı olmayan yağ olarak depolanmasını sağlar. Kilo alırken kaçınılmaz olarak biraz yağ kazanacaksınız, fakat aynı zamanda iyi miktarda yağsız kas kütlesi almalısınız.

Kilo Alımına Yardımcı Yağlı Balık

Yağlı balıklar, sağlığımızın birçok alanında önemli rol oynayan mükemmel protein ve omega-3 yağ kaynaklarıdır. Bunlar arasında kan basıncının korunmasına yardımcı olmak, kalp ile damar hastalıkları riskini azaltmak, beyin fonksiyonunu geliştirmek ve çeşitli hücrelerin hücre zarlarını güçlendirmek ile su kaybı riskini azaltmak yer alıyor. Her ikisinden de faydalanmak için hem yağlı balıkları hem de klasik kırmızı eti farklı zamanlarda tüketmek iyi bir fikirdir.

Hızlı Kilo Almak İçin Kırmızı Et

Kırmızı et, alabileceğiniz en yüksek kalitede proteindir, ancak kırmızı et, her koşulda ideal olmayan yüksek miktarda doymuş yağ içerir. Doymuş yağ, birçok önemli hormonun sentezine yardımcı olur, ancak aşırı, özellikle de yüksek karbonhidratlı diyetlerle birlikte kalp hastalığı riskini de arttırabilir. Her ne olursa olsun, kırmızı et, kalbi ve organları oksidatif hasarın etkisinden koruyan yardımcı Omega-6 yağları olan konjuge linoleik asit içerir.

Kilo Almaya Yardımcı Avokado

Çok sağlıklı ve yağ bakımından zengin bir meyve olan avokado, testosteron sentezini de arttıran önemli miktarlarda tekli doymamış yağ içerir. Avokado ayrıca, vücuttaki biyokimyasal süreçleri, beyin fonksiyonlarını ve genel sağlığı destekleyen birçok vitamin ve mineral hazinesidir. Her gün bir avokado tüketmek hızlı kilo almak için harika bir fikirdir.

Hızlı Kilo Almak İçin Yumurta

Yumurta, vücudun optimal işlev için ihtiyaç duyduğu tüm temel amino asitleri içerdiği anlamında tam protein olarak kabul edilir. Yumurtanın sarısı ayrıca, hücresel iyileşmeyi ve onarımı teşvik eden yüksek miktarda doymuş yağ ve besin içerir. Yumurta, gezegendeki en besleyici gıdalar arasındadır ve kısa sürede sağlıklı kilo almaya teşvik ederler.

Sağlıklı Besin Pirinç

Tam tahıllı pirinç, içerdiği yüksek miktarda lif ve ayrıca saatlerce enerji sağlamaya yardımcı olan yavaş sindirici karbonhidratlar sayesinde mükemmel bir gıdadır.

Kilo Almak İçin Geniş Meyve Çeşitliliği

Düşük glisemik indeksli meyvelerin seçilmesi, tüketimden sonra insülin salınımında bir artışa neden olmadığından ve dolayısıyla yağ kazancıyla ilgili olumsuz etkileri azalttığından mükemmel bir seçenektir. Birçok gıda, sindirimi, oksidatif süreçleri ve diğer gıdalar tarafından sağlanmayan imbik korumayı etkileyebilecek benzersiz biyoflavonoid bileşikleri içerir. Meyvelerin mutlaka kalorisi yoğun değildir, ancak vücut için sağlıklı bir tamamlayıcı görevi görürler.

Protein Tozları

Vücut, kilo almaya çalışırken çok daha önemli olan büyüme ve iyileşme için yeterli düzeyde proteine ​​ihtiyaç duyacaktır. Protein içeriği yüksek diyetler, verdikleri termik etki sayesinde kazandığınız ağırlığın çoğunluğunun yağ olmamasını sağlar. Ağırlık çalışmasıyla birlikte yağsız kas kütlesini güvenilir bir şekilde arttırabilirsiniz. Çalkalanan protein tozları da çok çekici bir seçenektir, çünkü vücut, sıvı kalorileri katı yiyeceklerle aynı şekilde tanımaz. Eğer açlık kilo alma çabanızda büyük bir durma noktası olmuşsa, protein tozları tam da ihtiyacınız olan şey olabilir.

Kilo Almak İçin Bitter Çikolata

Açık olmak gerekirse flavonoid bileşenlerinin çoğunun çıkarılmasından sonra çok az besin değerine sahip olduklarından sütlü çikolata tüketimini hiçbir şekilde savunmuyoruz. Aksine, en az %70 kakao ile zengin bitter çikolata öneririz. Bu çikolata türü nispeten yüksek yağ içerir ancak, sağlığı destekleyen antioksidanlarla doludur. Her gün bir tedavi olarak tüketilen bu çikolatanın iki karesi, sağlıklı kilo alımı için mükemmel bir eklentidir.

Kilo Almaya Yardımcı Doğal Yoğurt

Doğal tam yağlı yoğurt, işlem sırasında yetiştirilen probiyotik bakterilerin doğal kültürlerinden söz etmiyorsa, iyi miktarda protein ve yağ içerir. Aromalı yoğurt ürünlerinden kaçının çünkü bunlar tipik olarak fazladan şeker içerir ve sağlıklı yiyecekleri çöpe dönüştürür.

Yukarıda belirtilen yiyeceklerin listesi kilo almaya başlamak için harika olsa da kesin bir sonuç vermeyecektir. Bunun için mutlaka doktorunuza görünmelisiniz ve diyetisyeninize danışmalısınız.

Bu gönderiyi değerlendir
Yorum yapın