Ne Güzel Kelimedir Şifa !

Şifa, Arapça kökenli bir kelime olup bedensel veya ruhsal bir hastalığın son bulması, hastalıktan kurtulma anlamına gelmektedir. Bu sene virüs gelip hayatımızı değiştirdikten sonra  daha da çok kullandık bu sözcüğü.

Uzun bir aradan sonra geri dönünce ne yazsam diye çok düşündüm ve ilk yazımda biraz gündeme uyan bir şey olsun biraz  bana da dokunsun size de dokunsun istedim. O  yüzden şifadan bahsetmek istedim.

Benim de son 1 yıldır çokça kullandığım bir kelime şifa. Bu sene şifa bulmak için uzun bir yolculuğa çıktım. Yorucu zorlu bir yol. Çok şükür yolun sonunda şifayı buldum. Bu yolda yıllardır şifa için uğraşan pek çok yol arkadaşı tanıdım. Hepsinin farklı bir şifa öyküsü vardı.

Bir yol bir çıkış bir umut bekliyordu hepsi birbirinden. Bekleme salonunda hep aynı konuşmalar dönerdi. ‘’Biz şu doktora gittik o çok iyi sizde bir gidin. Şu ilacı kullandık bize çok iyi geldi ‘’ Hepimiz aynı geminin yolcusuyduk , aynı şifayı bekliyorduk.. Sevinçte çok yaşadık o bekleme salonunda üzüntü de..

Bir eklem ağrısıyla gittiği doktorda kanser olduğunu öğrendi bazıları. Bazıları 20.kez ameliyata giriyordu biliyordu sağlıklı olmak ne büyük lütuf. Sağlıklı olmak uğruna uzuvlarını kaybedenler vardı aramızda.  Çok önemliydi bazılarımız için kilosu saçı boyu .Sonra hepsinden vazgeçti yaşamak için peruk taktı mesela çokça kilo aldı ama şükretti sağlıklı olduğuna. .Sevdiği işi bıraktı bazılarımız daha fazla yaşamak için.. Sınav sonucu bekler gibi ameliyat sonuçlarını bekledi insanlar bu sınav hayatın sonuydu belki de diye geçirdiler içlerinden. Kaç tane çaresiz anne baba  gördük. Sessizce çığlıkları yankılandı gözlerinde. Bir hortumla yaşadı aylarca bir anne çocuğunun büyüdüğü görebilmek için.. Ve daha nicesini yaşadık. Aslında pek çoğu hep vardı ama biz yeni fark ettik , başımıza gelince kurduk o empati bağını…

Ne kadar çok şifa bekleyen varmış dedik 2020’de. Çünkü sağlığın önemini biz daha yeni öğrendik. Sağlık önemliyi öğrenen herkese selam olsun. Hastane ortamında tanıştığımız tüm hastalara, mücadele veren o güzel kalplere selam olsun.  Şifa olsun aldığınız nefes size.. Dualarımız tüm şifa bekleyenler için olsun..

Bu gönderiyi değerlendir
Yorum yapın