Çakraları Dengelemeye Yardımcı 7 Doğal Yağ

Bu makalemizde çakraları dengelemeye yardımcı doğal yağlar ve özelliklerinden bahsedeceğiz. Hemen hemen herkes çakra ismini duymuştur. Bununla beraber birçoğumuz, çakraların ne olduğu ya da ne gibi işlevleri olduğu konusunda yeterli bilgiye sahip değiliz. İlk olarak sizlere çakralardan bahsedeyim;

Çakra, organların fonksiyonlarından bağışıklık sistemine ve zihindeki bütün duygu ile düşüncelere kadar bütün süreçleri düzenlemeye yardımcı olan insan vücudundaki enerji merkezleri olarak bilinir. Omurgamızın tabanından başımızın tepesine kadar vücudumuzun her yerine yerleştirilmiş 7 ana çakra vardır. Her çakranın ise kendine ait titreşim frekansı, rengi ve kendine özgü işlevleri bulunur. Hayatımızın tüm alanlarında dengeyi sağlamak için çakralarımızın tam olarak aynı hizada, dönüşte ve dengede olması gerekir. İşte doğal yağlar tam da burada devreye giriyor. Doğal yağlar, bu dengeyi sağlamaya harika bir şekilde yardımcı olur. Şimdi sizlere çakraları dengelemeye yardımcı 7 doğal yağ ve işlevlerinden bahsedeceğiz;

1.Karabiber Yağı (Piper Nigrum)

Element: Ateş

Uyarıcı: Üçüncü çakra

Sanskritçe’deki bu doğal yağın adı güneş anlamına gelen Marich’tir. Adından da anlaşılacağı gibi bu harika yağ, çok miktarda güneş enerjisi tutar ve zihinsel bedeni aydınlatır (zihinsel beden üçüncü çakra tarafından yönetilir).  Karabiber yağı, zihnin tuttuğu katı kalıpları bırakmanıza ve bunları, kendine doğru dönüştürmenize izin verir, geçmişi tekrar etmeniz gerekmediği bilgisini getirir ve eski sorunlara yeni çözümler getirmenin yolunu aydınlatır. Bu yağ, aynı zamanda bir fikri en iyi şekilde ifade etmeyi ve bütünlük içinde yaşamayı öğretir.

2.Kakule Yağı ( Elettaria Kakule )

Element: Ateş

Uyarıcı: Üçüncü ve ikinci çakralar

Bu motivasyonel doğal yağ, yeni bakış açısı ve anlayışı getirir. Ayrıca, ruhun keşfedilmemiş kısımlarını açarak yaratıcılığı teşvik eder. Esnek, yargısal ve aykırı olma kalıplarını da çözen bu inanılmaz yağ, kolektif olarak neşeli bir şekilde çalışma yeteneğini açar.

3.Lavanta Yağı(Lavandula Officinalis)

Element: Eter

Uyarıcı: Beşinci çakra

Lavanta yağı, insana, diğer tüm doğal yağlardan çok daha fazla uyum sağlar. Bu olağanüstü yağ, eşsiz armağanlarınızı ve ışığınızı paylaşarak sizi derinden etkilemeye teşvik eder. Bu çakra dengeleme yağı, aşırı hassas olma, geri çekilme veya korkma hissini iyileştirir ve genişletilmiş bir farkındalık ile beraber harika bir bakış açısı kazandırıp deneyimlerinizi bütünleştirmenize yardımcı olarak ruhsal bir gelişim sağlar.

4.Limon Yağı (Citrus Limon)

Element: Ateş

Uyarıcı: Üçüncü çakra; Üçüncü çakra ile bağlantılı olarak altıncı çakra

Bu heyecan verici doğal yağ, oldukça uyarıcıdır; zihni organize etmeye yardımcı olur, konsantrasyon, sınırsız enerji ve düşüncenin de tazeliğini getirir. Zihinsel bloklara ve iç kargaşaya yol açan bilişsel yorgunlukla mücadele ediyorsanız bu doğal yağın kokusu size inanılmaz bir rahatlama sağlayacaktır. Ayrıca, acı ya da aşırı duyarlılık duygularının üstesinden gelir.

5.Neroli Yağı (Citrus Aurantium)

Element: Hava

Uyarıcı: Dördüncü ve ikinci çakralar

Bu doğal yağ inanılmaz bir şekilde zevk verir. Saf sevginin enerjisini ve varlığın hafifliğini getirerek üzüntüleri eritir ve huzurlu, istikrarlı bir sakinlik kazandırır. Bu yağ, istismar, duygusal bir kriz ya da üzüntü gibi önemli travmaları iyileştirmek için vazgeçilmezdir. Bir umut duygusu aşılar ve sizi korkudan uzaklaştırır. Neroli yağı ayrıca, sevginin özgürce akmasına izin verir.

6.Gül Ağacı Yağı (Aniba Rosaeodora)

Element: Hava

Uyarıcı: Dördüncü çakra

Bu doğal yağ, serbest akışlı duyguları ve hissettiğiniz bütün olasılıkları, düşüncelerinizle birlikte uyumlu bir hale getirme yeteneğini geliştirir. Bunlarla beraber, özellikle de acı ve hüzün duyguları da dâhil olmak üzere çok çeşitli duyguları ifade etme kapasitesini teşvik eder. Bu yağ, güçlü enerji koruması sağlar ve temiz bir havayı korumanıza yardımcı olur. Bu mükemmel yağı, göğüste saklanan daraltılmış duyguları, içsel kederi, melankoli hali ve bastırılmış duyguları serbest bırakmak için kullanabilirsiniz.

7.Vanilya Yağı (Vanilla Planifolia)

Element: Su

Uyarıcı: İkinci çakra

Bu tatlı kokulu doğal yağ, çok yumuşak dokulu bir özellik taşır ve insanların, enerjik özelliklerini gösterir. Bu yağı çakra dengelemesi için kullanmak, duygusal bağlar ve kalbinizi takip etme arzusu yaratmanıza yardımcı olur. Kişisel tutkuyu, cinselliği ve iletişim biçimlerini geliştirerek huzur verir. Duygusal çatışmaların, aşırı duyarlılığın, üzüntünün, düşmanlığın ve kızgınlığın yatışmasına yardımcı olur. Bu yağ, bencil olmama ve dengeli bir ortaklık içinde olmak için neyin gerekli olduğunu gerçekten anlamayı sağlar.

Bu gönderiyi değerlendir
Yorum yapın