Cinsel Gücü Arttıran Yiyecekler

Bu makalemizde cinsel gücü arttıran yiyecekler ve cinselliğe iyi gelen besinlerden bahsedeceğiz. Bazı yiyeceklerin cinsel gücü arttırmakla beraber erkeklerde sperm sayısı ile kalitesini ve kadınlarda ise yumurta sayısı ile cinsel isteği arttırdığı bilinmektedir. Şimdi en etkili cinsel gücü arttıran yiyecekler nelermiş yakından bakalım;

En Etkili Cinsel İstek Arttırıcı Besin: Ceviz

Ceviz, sperm kalitesini ciddi oranda yükseltir. Cevizin, spermin şeklini, hareketini ve canlılığını arttırdığı kanıtlanmıştır. Ayrıca ceviz, cinsel gücü arttırarak cinsel isteği yükseltmektedir. Bunun için gün içerisinde 2-3 tane ceviz tüketilmesi önerilmektedir.

Cinsel Hayatı Renklendiren Çilek ve Ahududu

Bu meyvelerin tohumları, hem erkekler hem de kadınların cinsel isteklerinin artması için gerekli olan çinko ile doludur. Kadınlar, yüksek çinko seviyelerine sahipse vücutları cinsel ilişkiye çok daha kolay hazırlanır. Erkeklerde ise çinko, sperm üretiminden sorumlu olan testosteron seviyesini kontrol eder. Erkeklerin, çinko seviyeleri az olursa cinsel istekleri de azalır. Bu yüzden çinko yüklemesi gerekir.

Cinsel Gücü Arttırıcı Süper Besin: Avokado

Folik asit ve B6 vitamini, sağlıklı bir cinsel istek için oldukça gereklidir. Folik asit, vücuda enerji verirken, B6 vitamini ise hormonları stabilize eder. Avokado, tüm bu önemli vitamin ve minerallerle doludur. Haftada en az 2-3 defa avokado tüketilmesi önerilir.

Ereksiyon Sorunları ve Cinsel İstek İçin Karpuz

Karpuz, ereksiyonunuzu iyileştirir ve libidonuzu ciddi oranda arttırır. Ayrıca vücutta, amino asitleri ve arginin salgılayan sitrülin içerirler. Arginin, damar sağlığından sorumludur ve penise giden kan dolaşımını düzenleyerek sağlıklı bir ereksiyon sunar.  Haftada en az 5-6 defa karpuz tüketilmesi önerilmektedir.

Doğal Cinsel İstek Arttırıcı Besin: Badem

Badem, kan dolaşımını iyileştiren ve kan damarlarını rahatlatan arginin içerir. Bademlerde bulunan bu amino asit, ereksiyonun korunmasına ve sürdürülmesine yardımcı olur. Ayrıca bademdeki vitamin ve bileşenler, yüksek oranda cinsel istek arttırıcı özelliklere sahiptir.

Cinsel İstek Artıran Harika Besin: Bitter Çikolata

Bitter çikolata, ruh halinizi iyileştiren serotonin ve endorfin salgılar. Libidoyu hızlı bir şekilde yükseltir ve ereksiyon sorunlarını da tedavi eder.

(Bitter çikolatanın faydaları adlı makalemizde daha geniş bir şekilde ele alınmıştır)

Cinsel Sorunları Gideren Besin: Yumurta

Sağlıklı bir ereksiyon için yumurta tüketilmesi önerilmektedir. Yumurta, erektil disfonksiyon (iktidarsızlık) sorununa fayda sağlayan amino asit L-arginin içerir.

Sperm Sayısını Arttıran Meyve: Şeftali

Şeftalilerde bulunan C vitamini, sperm sayısını ve sperm kalitesini ciddi oranda arttırır. Şeftaliler, kısırlığı azaltmak için mükemmel olan yüksek düzeyde C vitamini içerir.

Cinsel Gücü Arttıran Süper İçecek: Kahve

Kahve önemli bir uyarıcıdır ve bu nedenle cinsel sürüşünüzü büyük oranda arttırır. Kahve, beyni, cinselliğe hazırlamak için hızlı bir şekilde uyarır.

Doğal Afrodizyak: Safran

Safran, kanıtlanmış doğal bir afrodizyaktır ve cinsel isteği arttırmakla beraber performansınızı iyileştirmek için tüketilmelidir. Safran ayrıca dayanıklılığı ve enerjiyi de arttırabilir.

Yüksek Bir Cinsel İstek İçin Biftek

Biftek, cinsel isteği arttırmak için tüketilmesi gereken harika bir bileşendir. Biftek, çinko, B vitamini, demir ve protein içerir. Bu bileşikler, hem erkekler hem de kadınların cinsel hayatları için esastır, çünkü bu besin, libidoyu geliştirir.

Bu gönderiyi değerlendir
Yorum yapın