Parlayan Cilt Nasıl Elde Edilir?

Bu makalemizde sıkça sorulan parlayan cilt nasıl elde edilir sorusunu detaylı olarak cevaplandıracağız. Okumaya devam edin!

Cildimiz, sağlığımızın aynası gibidir. Ne yazık ki herkes, kusursuz gözeneklere sahip değildir. Ek olarak kozmetik ürünlerin pahalı olması da cabası!

Yaklaşan büyük bir etkinliğiniz varsa veya genel olarak cildinizin görünümünü iyileştirmek istiyorsanız, birkaç basit ipucu cildinizin birkaç dakika içinde parlamasını sağlayabilir. İşte parlayan cilt için yapmanız gerekenler:

Parlayan Cilt İçin Yapılması Gerekenler

  • Gözeneklerinizi açmaya ve temizlemeye yardımcı olacak 15 dakikalık yatıştırıcı bir yüz buharıyla başlayın. Bir tencerede suyu kaynatın ve seçtiğiniz bitkiden bir dolu kaşık suyun içine koyun. Yağlı ciltler için nane veya kekik seçin. Hassas veya kuru ciltler için papatya mükemmel bir seçimdir. Son olarak normal ciltler için ise biberiye veya lavanta deneyebilirsiniz. Su dolu kabı ocaktan çıkarın ve başınızı bir havluyla örterek başınızı üstten rahat bir mesafeye yerleştirin. Başlamadan önce yüzünüzü yumuşak bir sabun ve ılık suyla yıkamayı unutmayın.
  • Cildinizin ışıldaması için buharlamadan hemen sonra ölü deri hücrelerini çıkarın. Ölü cilt hücreleri, cildinize cansız bir ton vermekle kalmaz, aynı zamanda gözenekleri tıkar ve sivilceye neden olur. Piyasada kayısı kabuğu, kil ve diğer ürünleri içeren birçok peeling ürünü bulunmaktadır. Ancak, doğal bir peeling de aynı şekilde çalışır. Seçtiğiniz ürünle yüzünüze birkaç dakika masaj yapın ve ardından ılık suyla durulayın.
  • Bal ile macun kıvamına gelecek kadar un karıştırın ve ardından mükemmel maskeyi yapmak için limon suyu sıkın. Bal, sivilce ile savaşmaya ve cildi nemlendirmeye yardımcı olacak doğal mantar önleyici özelliklere sahiptir. Limon ise siyah noktalarla daha fazla savaşır ve fazladan ölü cilt hücrelerinin çıkarılmasına yardımcı olur. Bu maskeyi peeling yaptıktan hemen sonra uygulayarak ve durulamadan önce yaklaşık 15 dakika bekleterek cildinizin parlamasını sağlayın.
  • Yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve kurulayın. Parlayan cildiniz için son dokunuş için çok az miktarda zeytinyağını parmak uçlarınıza sürün ve cildinize masaj yapın. Zeytinyağı, sorunlu cildi ağırlaştıracak gibi görünse de bunun tersi doğrudur. Zeytinyağı, cildinizi koruyan, nemlendiren ve besleyen antioksidan özelliklere sahip güçlü bir doğal nemlendiricidir. Aynı zamanda sivilce ile savaşmaya da yardımcı olur.
Bu gönderiyi değerlendir
Yorum yapın