DOĞAL YÖNTEMLERLE GÖĞÜS KÜÇÜLTME YÖNTEMLERİ (2024’te En Hızlı Yöntemler)

Bu makalemizde doğal yöntemlerle göğüs küçültme ve göğüs nasıl küçülür gibi konulara değineceğiz. Siz de göğsüm nasıl küçülür diyorsanız okumaya devam edin!

Göğüs estetiği, kadınlar için en önemli unsurların başında gelir. Her ne kadar göğüs büyüklüğü ve estetiği önemli olsa da bazı durumlarda büyük göğüsler sorun olabilir. Bu durum, bazı kadınlarda önemli düzeyde psikolojik sorunlara yol açabilir. Rahat hareket edememe, çok dikkat çekme, sırt ağrısı ve boyun ağrısı gibi sorunlar doğurabilir.

Büyük göğse sahip kadınlarda giysi seçimi de zor olabilir. Bazı durumlarda üst giysi seçiminde özel dikim gerekebilir. Sıkılaştırıcı sutyenler çoğu durumlarda geçici çözüm olarak işe yarasa da çoğunlukla kalıcı çözüm gereklidir.

Büyük göğüslere sahip kadınlar çoğunlukla dik yürüyemez. Bu durum zamanla sırt ve belde eğriliğe, hasara veya ağrıya yol açar. Ve bu durumun sonucu olarak vücut yapısının bozulması görülür.

Büyük göğüslü kadınların yaşadığı bir diğer sorun ise göğüs altında oluşan pişiklerdir. Çoğu durumda göğüs altında oluşan baskı ve sürtünme pişiğe yol açar. Bu da ızdıraplı ağrılara yol açar.

Çoğu büyük göğüslü kadınlar, göğüslerinin büyük olmasından duydukları rahatsızlıklardan dolayı göğüs küçültme egzersizleri yapabilir. Ameliyat fobisi olanların tercih ettiği göğüs küçültme egzersizleri, sürekli bir şekilde yapıldığında fayda sağlar.

Göğüslerin büyük olmasının sebepleri arasında, genetik faktörler etkili rol oynayabilir. Aynı zamanda sağlıksız beslenme ve obezite de nedenler arasındadır. Bölgesel olarak kilo alan kadınlarda da bu sorun oluşabilir.

(Doğal yollarla göğüs büyütme adlı makalemize de göz atabilirsiniz)

doğal göğüs küçültme yöntemleri
doğal göğüs küçültme yöntemleri

Göğüs Küçültme Egzersizleri

Doğal yöntemlerle göğüs küçültme yöntemlerinde ilk sırada egzersizler var. Göğüs küçültme egzersizleri sürekli ve daimi yapılırsa çok etkili sonuçlar alınır. Göğüsleri doğal yollarla küçültmek için evde göğüs küçültme egzersizleri arasında en önemlisi şınav çekmektir.

Bu egzersiz hem göğüs küçülmesine, hem omuz kaslarına ve hem de karın bölgesindeki yağların erimesine çok büyük katkı sağlar. Şınav çekerken en önemli husus pozisyondur. Bu pozisyon doğru olmadan yapacağınız egzersiz, göğüs küçülmesine hiçbir katkısı olmayacaktır.

Bunun için en etkili duruş, karnınızın üstüne yatarak bacaklarınızı gergin duracak şekilde uzatmaktır. Vücudun dengede durması ve de vücuda destek sağlamak için parmaklarınız birbirinden ayrı şekilde durması gerekir.

Ayrı duran parmaklarınız ile avuç içi bölgesini sert bir şekilde yere bastırarak göğüs bölgesini yukarı doğru ittirin ve böylece en az 30 saniye boyunca kalın. Ve daha sonra tekrar göğüs bölgesini aşağıya doğru indirin. Bu şekilde 8-10 dakika aynı hareketi tekrar edin. Bu egzersizi günde iki defa beşer kez tekrarlamanız göğüs bölgesinin küçülmesine yol açacaktır.

Göğüs küçültmek için bir diğer yöntem tempolu yürüyüştür. Her gün en az 10.000 adım atmak hem sağlık açısından hem de göğüslerin küçülmesi açısından büyük önem taşır. Dışarı çıkıp yürüyemiyorsanız, ev içerisinde tempolu olarak gezinebilirsiniz. Fazla yağ ve kiloların yol açtığı büyük göğüsleriniz bu şekilde estetik bir görünüme kavuşacaktır.

Doğal yöntemlerle göğüs küçültme için önemli bir yöntem ise yüzmektir. Yüzmek ciddi düzeyde kilo kaybına yol açacak ve göğüslerin küçülmesine yardım edecektir.

Göğüs küçülmesi için evde ağırlık kaldırabilirsiniz. Sizi yormayacak ağırlıkta, sürekli olarak çalışmanız göğüslerinizin küçülmesine yol açacaktır.

Göğüs küçültmek için bitkisel yöntemler
Göğüs küçültmek için bitkisel yöntemler

Bitkisel Yöntemlerle Göğüs Küçültme

Doğal yöntemlerle göğüs küçültmek için başvurulabilecek ilk yol, bitkisel ürünleri kullanmaktır. Şimdi bitkisel yöntemlerle göğüs küçültme prosedürlerinden bahsedelim;

Doğal Yöntemlerle Göğüs Küçültme Yolu: Zencefil

Göğüs küçültmek için bitkisel yöntemlere baktığımızda ilk sırayı zencefil alır. Ameliyatsız göğüs küçültmek için zencefil kullanmak gerekir.

Zencefili blender veya bıçakla küçülttükten sonra demlemeye bırakın. 10 dakika kaynadıktan sonra sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa içebilirsiniz. İçerisine bal koyabilirsiniz. 1 hafta sonra farkı göreceksiniz.

(zencefilin faydaları adlı makalemize göz atarak çok daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz)

Doğal Yöntemlerle Göğüs Küçültme Yolu: Keten Tohumu

Göğüs küçültmek için bitkisel yöntemlerden bir diğeri keten tohumudur. Küçültülmüş 1.5 tatlı kaşığı keten tohumunu 1 bardak kaynar suya karıştırıp içebilirsiniz.

Her sabah aç karnına günde 1 bardak tüketebilirsiniz. Göğüslerinizi, ameliyatsız, estetik bir görünüme kavuşturacaktır.

Doğal yöntemlerle göğüs küçültme
Doğal yöntemlerle göğüs küçültme

Yumurta Akı İle Göğüs Küçültme

Göğüs küçültmek için bitkisel yöntemlerden yumurta akı da çok fayda sağlayacaktır. 1 yumurtanın sarısını alıp akını bir tabağa koyun.

İyice karıştırıp göğüs çevresine, göğüs altına sürebilirsiniz. 25 dakika bekledikten sonra su ile temizleyin. 4 hafta bu uygulamayı yaparak göğüslerinizin doğal olarak küçüldüğünü göreceksiniz.

Ameliyatsız doğal yöntemlerle göğüs küçültme ile alakalı sorularınızı yorum olarak ve iletişim menüsünden bize ulaşarak sorabilirsiniz.

Göğüs küçültme hareketleri videosu

YouTube video
Bu gönderiyi değerlendir

“DOĞAL YÖNTEMLERLE GÖĞÜS KÜÇÜLTME YÖNTEMLERİ (2024’te En Hızlı Yöntemler)” üzerine 11 yorum

  • Alerji harici bilinen büyük bir yan etkisi bulunmuyor. Alerji veya farklı bir durumunuz varsa doktorunuza danışın.

   Yanıtla
  • Yöntemleri ivedilikle deneyip, göğüs çalıştırıcı egzersizler kullanarak hedefinize ulaşabilirsiniz.

   Yanıtla
 1. Keten tohumu yağıyla masaj yapılsa göğüs küçültmeye destek sağlar mı?hem çayını içip hem de yağını sürmek

  Yanıtla
  • Yağını sürmek, göğüslerin elastikiyetine katkı sağlayacaktır. Alerjiniz yoksa kullanabilirsiniz.

   Yanıtla
Yorum yapın