Doğal Yollarla Göğüs Büyütme (Tam 10 Etkili Yöntem)

Doğal yollarla göğüs büyütme veya doğal yöntemlerle göğüs büyütme konusu son dönemlerde oldukça merak edilir bir hale geldi. Günümüz toplumunda büyük göğüslere sahip olan kadınlar, küçük göğüslere sahip olan kadınlara oranla çok daha fazla ön plandadır.

Ayrıca, düzgün vücutlu kadınlar, erkeklerin büyük bir yüzdesini üzerlerine çektiği de yadsınamaz bir gerçektir. Büyük bir meme bezi, genellikle bir güzellik ve çekicilik standardı olarak kullanılır. Kısacası, büyük göğüsler bir kadının kadınlığını simgelemektedir.

Ne yazık ki, tüm kadınlar bu zarif fiziksel özelliği üreten genetik yapıya sahip değildir. Küçük göğüslere sahip olan kadınlar öz güven eksikliği yaşayabilirler ve bu nedenle, bu kadınlar göğüs büyütme yöntemlerini ve göğüsleri nasıl geliştirecekleri konusunda doğal veya doğal olmayan yollar ararlar.

Birçok kadın, göğüslerini büyütme sürecinde çaresiz kalabiliyor. Göğüs büyütme hapı, zararlı kimyasallar, göğüs büyütme ilaçları ve komplikasyonu çok fazla olan işlemlere yönelebiliyorlar. Bunların birçoğu işe yaramaz ve beklenen sonuçları vermez. Şimdi sizlere doğal yollarla göğüs büyütme yöntemleri hakkında detaylı bilgiler aktaralım;

YöntemAçıklama
Östrojen Seviyesini Arttıran YiyeceklerElma, soya fasulyesi, karahindiba çayı, yeşil fasulye, nohut gibi yiyecekler östrojen seviyesini arttırarak göğüs büyümesini destekleyebilir.
Göğüs Büyütme EgzersizleriPush-up, bench press gibi egzersizler pektoral kasları güçlendirir ve göğüs bölgesini şekillendirir, dolayısıyla göğüs büyüklüğünü arttırabilir.
Göğüs Büyütme MasajıDüzenli göğüs büyütme masajı, kan dolaşımını artırarak göğüs dokusunu ve sıkılığını arttırabilir, bu da göğüslerin büyümesine katkıda bulunabilir.
Çemen OtuÇemen otu, meme bezini uyararak meme büyümesine yardımcı olur; yağ veya kapsül formunda kullanılabilir.
Kırmızı YoncaFitoöstrojenler içeren kırmızı yonca, östrojenin etkilerini taklit ederek doğal yollarla göğüs büyütme sürecini destekleyebilir.
Pueraria MirificaFitoöstrojenler bakımından zengin Pueraria Mirifica bitkisi, göğüs büyütme kremleri, jelleri veya kapsülleri şeklinde kullanılabilir.
Buğday YağıGöğüslere masaj yapılarak uygulanan buğday yağı, kan dolaşımını artırarak göğüs büyüklüğünü arttırabilir ve cilt sağlığını destekleyebilir.
Tatlı PatatesDisogenin içeren tatlı patates, göğüs büyümesini destekler ve menopoz semptomlarını hafifletebilir.
KarahindibaKarahindiba çayı veya kapsül formunda kullanılan karahindiba, antioksidan özellikleri ile birlikte göğüs büyütme işlevine katkıda bulunabilir.
Doğal yollarla göğüs büyütme yöntemleri özeti

Doğal Yollarla Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir? (TAM 10 ETKİLİ ÇÖZÜM)

Doğal yollarla göğüs büyütme yöntemleri arasında, yaşam tarzı değişiklikleri, göğüs büyütücü egzersizler, göğüs büyütücü bitkisel çaylar ve östrojen seviyesini arttıran yiyecekler bulunur. Tüm bunlarla beraber bazı göğüs büyütme hareketleri de oldukça fayda sağlayabilir. Şimdi doğal yollarla göğüs büyütme yöntemleri neler yakından inceleyelim;

Doğal Yollarla Göğüs Büyütme: En Önemli Yiyecekler

Östrojen hormonu, kadın vücudunda çok hayati bir rol oynar. Uyluk, kalça ve tabii ki de göğüsler gibi sekonder cinsel özelliklerin büyümesi ve gelişmesi için esastır. Östrojen seviyesini arttıran yiyecekler şunlardır:

 • Elma
 • Soya fasulyesi
 • Karahindiba Çayı
 • Yeşil Fasulye
 • Nohut

Göğüs Büyütme Egzersizi

Hepimiz biliyoruz ki egzersiz yapmak fiziksel refah için oldukça gerekli. Egzersizin faydaları, kan basıncını düşürmekten dayanıklılığı arttırmaya kadar birçok etkenden oluşur. Pushup, bench press ve göğüs kompresyon gibi bazı göğüs büyütme egzersizleri, pektoral kasları hedef alma eğilimindedir (bunlar göğüs bölgesindeki kaslardır). Yani spor salonuna gitmek ve göğüs kaslarını sıkı bir şekilde çalıştırmak göğüs büyütme yolları arasında etkili bir aksiyondur.

Göğüs Büyütme Masajı

Yapılan araştırmalar, düzenli bir şekilde yapılan göğüs büyütme masajı ile göğüs boyutunda ciddi oranda büyüme olduğunu göstermiştir. Doğal yollarla göğüs büyütme için göğüs büyütme masajı, göğüslerin büyümesini sağlamaya nasıl yardımcı olur sorusu da merak ediliyor. Bu durum iki şekilde çalışır;

 1. Göğüs çevresinde Kan Dolaşımını arttırır.
 2. Daha büyük ve sıkı göğüsler oluşturmak için meme bölgesindeki dokuları gerer.

Bu yüzden göğüslerinize günlük bir rutin olarak göğüs büyütme masaj yapmaya çalışın. Mükemmel masajı elde etmek için doğal göğüs büyütücü yağlar (zeytinyağı veya sinameki yağı gibi) kullanabilirsiniz.

Göğüs büyütücü yağlar ile göğüs büyütme masajı şu şekilde yapılır;

 • Avuçlarınızın arasında ısı hissetmeye başlayana kadar bitkisel yağı bir kaç dakika avuçlarınız arasında ovalayarak başlayın.
 • Ellerinizi göğsünüzün üzerine koymaya devam edin ve göğsünün çevresini dairesel yönde devam ettirerek içe doğru sürün. Bunu günde 2 defa yapabilirsiniz.

Çemen Otu

Çemen otu, Hindistan ve Akdeniz bölgesinde gelişen bir bitkidir. Bu bitkinin tohumları dikkate değer bir sağlık yararları listesine sahiptir. Birçok kullanım alanı vardır ve en etkili göğüs büyütücü bitkiler arasındadır. Çemen otu, meme bezini uyararak meme büyütme işlemine yardımcı olur, bu da meme dokusunu güçlendirir.

Göğüs büyütücü bitkiler arasında olan Çemen otunu kullanmanın birçok yolu var. Çemen otu kullanmanın bir başka yolu da bitkisel yağ formunu uygulamaktır. Kapsüller gibi, çemen otu yağı da her yerde rahatlıkla bulunur.

Bu yağı göğüslerinize uygulayın ve nazikçe masaj yapın. Masajla birlikte bu yağ, göğüslerinize kısa sürede etki edecektir.

Kırmızı Yonca

Kırmızı yonca, birçok sağlık yararına sahiptir. Boğmaca, astım, bronşit ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar ile mücadelede yardımcı olduğu bilinmektedir. Kırmızı yonca, fitoöstrojenlerin zengin rezervuarlarıdır. Bu fitoöstrojenleri bu kadar benzersiz yapan olayın ne olduğunu bilmek istersiniz.

Fitoöstrojenler, östrojenlerin yerine geçer. Daha önce de belirtildiği gibi östrojenlerin işlevi kadınların ikincil özelliklerinin gelişimine yardımcı olmaktır. Fitoöstrojen ve östrojenin moleküler seviyedeki benzerlikleri, östrojenin kadın vücudundaki etkilerini ve fonksiyonlarını hafifçe taklit etmesine izin verir.

Kısacası, östrojen ile aynı seviyede çalışır, doğal yollarla göğüs büyütme ve kalçalara fonksiyon kazandırma özellikleri vardır.

Pueraria Mirifica

Pueraria Mirifica, Kuzey Tayland’a özgü bir bitkidir. Bu bitki uzun sağlık yararları listesine sahiptir. Bu faydalar arasında doğal yollarla göğüs büyütme bulunur. Göğüs büyütme işlemine yardımcı çok yüksek konsantrasyonlarda phytooestrogens vardır.

Pueraria Mirifica, piyasada göğüs büyütme jeli, sabun, topikal krem, tablet formları ve oral kapsül şeklinde mevcuttur.

Buğday Yağı

Bu yağ, göğüs büyütme için en etkili doğal yağ türlerinden biridir. Buğday yağının göğüslere uygulanmasının, göğüs büyüklüğünü ciddi oranda arttırdığı bilinmektedir. Uygun bir masajla bu yağ, göğüslere sızar, pektoral bölgeye kan akışını arttırır ve metabolizma için uygun beslenme ile oksijen sağlar.

Bu yağ aynı zamanda başka bir avantaja da sahiptir. Gıdık sarkmasını önleyen zengin E vitamini kaynağıdır. Avuç içine birkaç damla buğday yağı dökün ve göğüslerinize ortalama 10 ile 15 dakika boyunca sağlam bir hareketle masaj yapmak için kullanın. Günde 3 defa tekrar edin ve birkaç ay içinde değişiklikleri görmeye başlayın.

Tatlı Patates

Tatlı patates de disogenin gibi yüksek fitoöstrojen düzeyleri içerir. Diosgenin birçok işlevi arasında göğüs büyütme işlevi de bulunur.

Ayrıca kramplar, ruh hali ve vajinal kuruluk gibi menopoz semptomlarının giderilmesinde de kritik rol oynar.

Karahindiba

Karahindiba, terapötik kullanımların uzun bir listesine sahiptir. Karahindibanın faydaları arasın şunlar bulunur:

 • Karaciğer toksisitesine karşı mücadeleye yardımcı olur.
 • Güçlü bir antioksidandır.
 • Safra üretimini uyarır.
 • Tüm bunlarla beraber göğüs büyütme işlevine de sahiptir. Yeni meme dokusu ve hücrelerinin oluşumunu katalize ederek çalışır. Bu bitki, karahindiba çayı formunda ve kapsül olarak da bulunur.

Ayrıca doğal yollarla göğüs küçültme yöntemleri adlı makalemize de göz atabilirsiniz.

Kaynak

Bu gönderiyi değerlendir
Yorum yapın