Madecassol Krem

28.09.2019
A+
A-
Madecassol Krem

Madecassol krem, yalnızca eczanelerde satılmakta olan son günlerde popüler olan kremler arasındadır. Bu makalede madecassol krem nedir, madecassol krem ne için kullanılır, madecassol kremin faydaları neler ve madecassol krem fiyatı gibi konularda bilgiler aktaracağız. İlk olarak madecassol krem nedir inceleyelim;

Madecassol Krem Nedir?

Madecassol krem, centella asiatica exract’ı aktif bir bileşen olarak içeren, damarlardaki iltihap ile kan basıncını azaltan bir dermatolojik kremdir. Madecassol krem, küçük yaralanmalar ve bazı cilt durumları için kullanılır.

Madecassol Krem Ne İçin Kullanılır?

Madecassol krem ne için kullanılır ve madecassol krem ne işe yarar sorusu da sıklıkla merak edilen konular arasındadır. Bu krem genel olarak cilt sorunları için kullanılır. Bu kremin cildi onarıcı özelliği sayesinde kısa sürede cilt lekeleri ve olası sivilce izleri yok olur. Özellikle de bu kremin yaralar üzerindeki olumlu etkisi ve ciltte oluşabilen iltihapları yok edici özelliği sayesinde cilt bakım ve lazer epilasyon sonrasında ortaya çıkan tahrişleri çok kısa sürede tedavi eder. Bununla beraber bu krem, doğrudan açık yaralara uygulanmamalıdır. Aksi durumda bu açık yaralar sulanıp iltihaplanmaya neden olabilir. Madecassol kullananlar bu krem üzerine olumlu raporlar vermiştir. Madecassol kullananlar genel olarak bu kremi sivilce lekeleri ve tedavisi için kullanmışlardır. Ayrıca madecassol kullananlar genel olarak aşağıdaki sorunların tedavisi ve semptomlarının hafifletilmesi için de bu kremi tercih etmektedirler;

 • Küçük çaplı yaralar,
 • Sedef ve egzama hastalığı,
 • Varisli damarlar,
 • Kronik venöz yetmezlik.

Madecassol Kremin Cilde Faydaları Nelerdir?

Madecassol kremin cilde faydaları oldukça etkilidir. Gebelikten sonra meydana gelen meme ucu çatlaklarını onarır. Madecassol sivilce ile adeta savaşır. Madecassol sivilce ile savaşırken aynı zamanda olası cilt lekelerini de giderir. Madecassol yüze sürülür mü sorusu da merak edilmektedir. Bu krem yüze ince tabakalar şeklinde uygulanabilir. Madecassol pomad bir ürün olduğu için madecassol içeriği de vücutla kısa sürede etkileşime girer.

Madecassol Kremin Yan Etkisi Var Mı?

Aşağıdakiler, madecassol krem kullananlar tarafından bildirilen meydana gelebilecek olası yan etkilerin bir listesidir. Bu yan etkiler kapsamlı bir liste değildir. Bu yan etkiler mümkündür, ancak her zaman meydana gelmeyebilir. Madecassol kremin yan etkileri arasında bulunanların bazıları nadir fakat ciddi olabilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi birini gözlemlerseniz, özellikle belirli bir süre geçmezse mutlaka doktorunuza danışın.

 • Cilt alerjisi,
 • Baş ağrısı,
 • Mide bozukluğu,
 • Mide bulantısı,
 • Baş dönmesi,
 • Uyuşukluk.

Bu kremi kullanmadan önce doktorunuza mevcut ilaçların listesini, reçetesiz satılan ürünleri (örneğin vitaminler, bitkisel takviyeler, vb.), alerjileri, önceden var olan hastalıkları ve mevcut sağlık koşullarını (örn. hamilelik, yaklaşan ameliyat vb.) bildiriniz. Bazı sağlık koşulları sizi bu kremin yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. Doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın ya da ürün eki üzerinde yazılı olan talimatları izleyin. Dozaj durumunuza göredir. Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin. Bu kremi kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

 • Ağızdan almayın. Bu kremi açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşte yanmış ciltlerde kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.
 • Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayınız. Tedavi edilecek cilt bölgesini derinlemesine temizleyin ve kurulayın.
 • Uygulama yapıldıktan hemen sonra işlenmiş bölgeyi yıkamayın. Doktorunuz tarafından belirtilmedikçe, tedavi edilen bölgede başka ürünlerin kullanımından da kaçının.
 • Aşırı miktarda krem uygulamak boncuklanma ile sonuçlanabilir. Boncuklanmayı önlemek için daha ince bir tabaka veya daha az miktarda krem kullanın.
 • Bu kremi gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza almaktan kaçının.

Hamilelikte Madecassol Krem Kullanılabilir Mi?

Hamilelikte madecassol krem kullanılabilir.

Emzirme Döneminde Madecassol Krem Kullanılabilir Mi?

Emzirme döneminde madecassol kullanılabilir.

Madecassol Krem Varis Tedavisi Ve Kronik Venöz Yetmezlik İçin Kullanılabilir Mi?

Evet, varis ve kronik venöz yetmezlik madecassol kremi kullananlar tarafından bildirilen en sık kullanım nedenlerindendir. Lütfen bu kremi doktorunuza danışmadan varis ve kronik venöz yetmezlik için kullanmayınız.

Ne Kadar Süreyle Madecassol Krem Kullanmalıyım?

Madecassol krem kullananlar, durumlarında bir iyileşme görmeden önce 1 haftalık kullanım rapor etmişlerdir. Bu süre, deneyimleyebileceğiniz faydaları veya bu ilacı nasıl kullanmanız gerektiğini yansıtmayabilir. Madecassol kremi ne kadar süreyle kullanmanız gerektiğini kontrol etmek için lütfen doktorunuza danışın.

Madecassol Krem Hangi Sıklıkta Kullanılır?

Madecassol kullananlar, günde 2 defa bu kremi kullanmanın en yaygın sıklığı olarak rapor etmişlerdir. Lütfen bu kremin ne sıklıkta ihtiyacınız olduğuna dair doktorunuzun tavsiyelerine uyun.

Madecassol Kremi Açken Mi Tokken Mi Kullanmalıyım?

Madecassol krem kullananlar bu kremi her iki durumda da kullandıklarını bildirmişlerdir.

Madecassol Kremi Kullanırken Ağır Makine Kullanmak Güvenli Midir?

Eğer bu kremi kullanırken uyuşukluk, baş dönmesi, hipotansiyon veya yan etkisi olarak başın arka kısmında ağrı yaşarsanız araç veya ağır iş makinelerini kullanmak güvenli olmayabilir.

Madecassol Krem Bağımlılık Veya Alışkanlık Yapar Mı?

Çoğu ilaç bağımlılık ya da kötüye kullanma potansiyeli ile gelmiyor. Genellikle sağlık bakanlığı, kontrol edilen maddeler olarak bağımlılık yapabilecek ilaçları sınıflandırır. Son olarak, bir doktorun tavsiyesi olmadan kendi kendine ilaç almayın ve vücudunuzun ilaçlara bağımlılığını artırmayın.

Madecassol Kremi Hemen Kullanmayı Bırakabilir Miyim?

Bazı ilaçların konik hale getirilmesi gerekiyor veya geri tepme etkileri nedeniyle derhal durdurulamıyor. Vücudunuza, sağlığınıza ve kullandığınız diğer ilaçlara özel tavsiyeler için doktorunuza danışın.

Madecassol Kremde Dozu Kaçırırsam Ne Olur?

Bir dozu kaçırmanız durumunda, bunu fark ettiğiniz an kremi kullanın. Bir sonraki dozunuzun süresine yakınsa, kaçırılan dozu atlayın ve dozlama planınıza bu şekilde devam edin. Kaçırılmış bir dozu telafi etmek için ekstra doz kullanmayın. Düzenli olarak eksik dozlarınız varsa, bir alarm ayarlamayı veya bir aile üyesinden size hatırlatmasını isteyin. Son zamanlarda çok fazla doz kaçırdıysanız, dozaj programınızdaki değişiklikleri veya kaçırılan dozları telafi etmek için yeni bir programı tartışmak için lütfen doktorunuza danışın.

Madecassol Kremi Aşırı Dozda Kullanırsam Ne Olur?

Belirtilen dozdan daha fazla kullanmayın. Daha fazla ilaç almak semptomlarınızı iyileştirmez; aksine zehirlenmeye veya ciddi yan etkilere neden olabilirler. İlaçlarınızı aynı hastalığa sahip olduklarını veya benzer durumlara sahip olduklarını biliyor olsanız bile başkalarına vermeyin. Bu aşırı doza neden olabilir.

Madecassol Krem Nasıl Saklanır?

Aşırı sıcaktan ve ışıktan koruyun. Oda sıcaklığında muhafaza edin. İlaçları çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tutun.

Süresi Geçen Madecassol Krem Kullanılabilir Mi?

Tek bir doz son kullanma tarihi geçen madecassol krem kullanmak, muhtemelen istenmeyen bir duruma neden olacaktır. Ancak, doğru tavsiye için veya kendinizi iyi hissetmiyorsanız veya hasta hissediyorsanız, lütfen birincil sağlık kuruluşu veya doktorunuzla görüşün. Kullanım süresi dolmuş ilaç, öngörülen durumunuzu tedavi etmede etkisiz hale gelebilir. Güvenli tarafta olmak için süresi dolan ilacı kullanmamak önemlidir. Eğer bir varsa kronik hastalık böyle bir kalp rahatsızlığı, nöbetler ve yaşamı tehdit eden alerjiler olarak sürekli ilacı gerektirir.

Madecassol Krem Fiyatı Ne Kadar?

Madecassol fiyatı 10 mg/1 gr 40 gr olarak 25,94 TL’dir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.