Madecassol Krem

Madecassol krem nedir, ne işe yarar ve cilde faydaları ile ilgili merak ettikleriniz bu makalede. Madecassol krem, yanık ve ​​yara tedavisinde kendisinin ispatlamış en etkili kremlerden biri olarak bilinir. 

Cilt için son derece fazla faydası bulunan bu kremin, birçok farklı kullanım alanı da vardır. Bu kremin tamamen bitkisel içerikli olması, yan etkilerin veya komplike durumların ortaya çıkmasını da engelliyor. Bundan dolayı da bu krem, popüler olarak tercih ediliyor. Madecassol krem kullananlar, bu kremden son derece memnun kaldığını belirtiyor. Bu krem, her yaştaki insan için uygundur.

Madecassol krem, ​​yağlı olduğundan dolayı gün içinde uygulanması önerilmiyor. Birçok kişinin tamamen yanlış bilgilendirilmesi ve bu krem ​​hakkında çok detaylı bilgi sahibi olmamasından dolayı kremin kötüye kullanımı da oldukça yaygındır. Yağlı cilde sahip olanların bu kremi kullanması önerilmiyor. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz krem, gözenekleri tamamen tıkayarak sivilce ve siyah noktaların genişlemesine neden olabiliyor.

Madecassol krem nedir?

Tamamen merhem formunda olan bu etkili krem, eczanelerde reçete ile satılan kremlerden biridir. Bu krem, Centella Asiatica bitkisinin Guto Kola özünden elde ediliyor. Bu bileşene karşı alerjiniz yoksa çok büyük olasılıkla da herhangi bir yan etki oluşmayacaktır. Ortalama olarak 1 gram merhem yaklaşık 10 mg aktif bileşen olan Centella Asiatica içeriyor.

Madecassol Krem Nedir? Ne İşe Yarar?
Madecassol Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Not: Gotu Kola veya diğer ismiyle Asya kıvılcımı, Hindistan ve Çin’de özellikle de yanık ve yara tedavisi için alternatif tıp alanında popüler olarak tercih ediliyor. Ayrıca bu bitki, çok eski zamanlardan bu yana kanser, cüzzam, cilt sorunları, basur veya hemoroid ve tedavisinde kullanılıyor.

Dünyada bu kremin sıkça tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri de içeriğinin tamamen bitkisel formlardan oluşması ve kimyasalların ise neredeyse yok denecek kadar az olmasındandır. Beyaz bir renge sahip olan bu krem, birçok cilt sorunları için etkisini anında gösterir.

Madecassol krem ne için kullanılır?

Madecassol ​​ne işe yarar ve ne için kullanılır sorularına cevap vererek bu kremin ne işe yaradığını ve ne için kullanıldığı hakkında bilgiler de vermek istiyoruz. Bu krem şu sorunlar için kullanılır:

 • Deri veya doku hasarlarında
 • Birinci ya da ikinci derecedeki yanıklarda
 • Meme uçlarındaki çatlaklarda
 • Sünnet bölgesinde
 • Ameliyat yapılan bölgede
 • Çarpma veya sürtünmeden dolayı oluşan cilt hasarlarında
 • Genital bölgelerde ortaya çıkan sorunlarda
 • Çatlak veya kuru olan cildi büyük oranda nemlendirmede
 • Dövmeden sonra olası tahrişleri onarmada
 • Tahriş olan, çatlayan ve yıpranan cildi onarmada
 • Ayak bakımı ile beraber topuk çatlaklarında
 • Ellerin kurumasında

Bu kremin kullanım alanı son derece geniştir. Ayrıca krem, olası ev kazalarında ya da küçük yaralanma ve çizikler için de uygulanabilir.

Not: Bu krem kesinlikle açık yara ve yanıklara doğrudan uygulanmamalıdır. Bunun için mutlaka doktorunuza danışın.

Madecassol kremin cilde faydaları nelerdir?

Madecassol kremin cilde faydaları nelerdir sorusu da merak edilen bir konudur. Bu krem, yalnızca cilt problemleri için değil cildi yüksek oranda korumak için de rahatlıkla kullanabileceğiniz kremlerden biridir. Kuru cildi büyük oranda nemlendiren bu krem, hücre yenileyici işlevlerinin yanında onarıcı etkiye de sahiptir. Özellikle de ağda sonrası cilt üzerinde oluşan tahrişi de önleyen bu krem, doğru bir şekilde kullanıldığında etkisini anında gösterir.

Krem, dirsek, koltuk altları ve dizlerin kararmasını da önler. Dudak çatlamalarını engeller ve göz çevresine bakım yapmak amacıyla da kullanılabilir.

Madecassol Ne İşe Yarar?
Madecassol Ne İşe Yarar?

Madecassol krem cilde nasıl uygulanır?

Madecassol krem cilde nasıl uygulanır sorusu da sıkça soruluyor. Bu kremin kullanımı son derece kolaydır. Bu krem, uygulanmadan önce sorunlu bölge temizlenmelidir. Krem büyük oranda yağlı olduğundan dolayı fazla abartı olmadan nohut büyüklüğünde uygulamanız yeterli olacaktır. Cilde ve yüze bu krem uygulandığında parmak uçlarıyla masaj yapmanız önerilir. Çünkü böylece krem, cilt üzerinde hızlı bir şekilde emilir. Günde 1-2 defa kremi uygulamanız yeterli olacaktır.

Yanık ve yaranın üzerine bu kremi uygulayacaksanız ince bir tabaka şeklinde uygulamanız gerekir. Cildi nemlendirmek amacıyla kuru bir cilde de yine ince bir tabaka şeklinde uygulayın.

Madecassol sivilcelere iyi gelir mi?

Popüler olarak sorulan sorulardan biri de Madecassol krem ​​sivilcelere iyi gelir mi sorusudur. Bu soruyu detaylı bir şekilde cevaplandırmak gerekirse krem, ​​yağlı bir cilde sürüldüğü zaman kesinlikle gözenekleri tıkayacaktır ve aksine sivilcelere neden olacaktır.

Özellikle de yağlı bir cildiniz varsa bu kremi kesinlikle kulaktan dolma bilgiler ile bilinçsizce kullanmayın. Ayrıca bu kremin, güneşli günlerde veya gün içerisinde uygulanması da sakıncalıdır.

Madecassol krem sivilceye iyi gelir mi?
Madecassol krem sivilceye iyi gelir mi?

Madecassol Kremin Yan Etkisi Var Mı?

Aşağıdakiler, madecassol krem kullananlar tarafından bildirilen meydana gelebilecek olası yan etkilerin bir listesidir. Bu yan etkiler kapsamlı bir liste değildir. Bu yan etkiler mümkündür, ancak her zaman meydana gelmeyebilir. Madecassol kremin yan etkileri arasında bulunanların bazıları nadir fakat ciddi olabilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi birini gözlemlerseniz, özellikle belirli bir süre geçmezse mutlaka doktorunuza danışın.

 • Cilt alerjisi,
 • Baş ağrısı,
 • Mide bozukluğu,
 • Mide bulantısı,
 • Baş dönmesi,
 • Uyuşukluk.

Bu kremi kullanmadan önce doktorunuza mevcut ilaçların listesini, reçetesiz satılan ürünleri (örneğin vitaminler, bitkisel takviyeler, vb.), alerjileri, önceden var olan hastalıkları ve mevcut sağlık koşullarını (örn. hamilelik, yaklaşan ameliyat vb.) bildiriniz. Bazı sağlık koşulları sizi bu kremin yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. Doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın ya da ürün eki üzerinde yazılı olan talimatları izleyin. Dozaj durumunuza göredir. Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin. Bu kremi kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

 • Ağızdan almayın. Bu kremi açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşte yanmış ciltlerde kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.
 • Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayınız. Tedavi edilecek cilt bölgesini derinlemesine temizleyin ve kurulayın.
 • Uygulama yapıldıktan hemen sonra işlenmiş bölgeyi yıkamayın. Doktorunuz tarafından belirtilmedikçe, tedavi edilen bölgede başka ürünlerin kullanımından da kaçının.
 • Aşırı miktarda krem uygulamak boncuklanma ile sonuçlanabilir. Boncuklanmayı önlemek için daha ince bir tabaka veya daha az miktarda krem kullanın.
 • Bu kremi gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza almaktan kaçının.

Madecassol krem ve Bepanthol krem karışımı

Genel olarak eczanelerde hazırlanabilen ve cilde çok büyük faydalar sağlayan bu karışımın tarifini sizlerle paylaşmak istiyorum. Çok yüksek fiyatlara bu karışımı yaptırmak yerine bu kürü evde rahatlıkla kendiniz de yapabilirsiniz. Bu karışım, çeşitli cilt sorunlarını çok kısa bir sürede ortadan kaldıracaktır.

madecassol krem ve bepanthol krem karışımı
Madecassol krem ve bepanthol krem karışımı

Bepanthen Plus Krem veya Bepanthol Cilt Bakım Krem, 30 gram ile Madecassol Krem 40 gram olacak şekilde bir kaba iyice sıkın ve homojen olacak şekilde karıştırın. Hücreler için tamamen yenileyici ve etkili bir onarıcı krem ​​istiyorsanız cildi gençleştirmek amacıyla E vitamini ampulü de ekleyebilirsiniz. Her gece düzenli bir şekilde bu karışımı uyguladığınızda kısa sürede etkisini göreceksiniz.

Madecassol kremin fiyatı 2023

Madecassol kremin fiyatı 2023’te 83.50 TL’dir. Bu krem, SGK tarafından da karşılanıyor. Doktorunuz sizin için bu kremi ​​yazarsa ücret tamamen devlet tarafından karşılanacaktır. Krem nerede satılır sorusu da merak ediliyor. Krem, ​​yalnızca eczanelerde satılıyor.

Madecassol krem muadili nedir?

Madecassol kremin muadili nedir sorusunun cevabı da burada! Madecassol kremin muadili şunlardır:

 • Madegsole krem
 • Madefix krem
 • Madegcenta krem

Madecassol krem kullananlar

Madecassol krem kullananlar ve incelemeler hakkında forum, sosyal medyalar ve sözlüklerdeki yorumları sizler için toplamaya çalıştım. Bu krem hakkında tipik olarak birçok olumlu makale veya yorum ile karşılaştım. Ancak çok az olsa da yan etki yaşayanlar da vardı. Örneğin bir yorum şu şekildeydi; ‘Madecassol, cildimi büyük oranda tahriş etti ve sivilce sorunu yaşadım.’

Madecassol krem kullananlar, kremin cildi çok güzel bir şekilde nemlendirdiğini ve çok etkili sonuçlar olduğunu söylüyorlar. Düzenli bir şekilde bu kremi kullananlar ise cilt beyazlatma etkisi olduğunu belirtiyorlar ve hatta birkaç kişi, bu kremin ciltlerini 3 tona kadar beyazlattığını söylemişler.

YouTube video

Kaynak

Madecassol krem yüze sürülür mü?

Madecassol krem, yüze rahatlıkla sürülebilir. Ancak yağlı bir cildiniz varsa bu kremi, gece kullanın ve çok az bir şekilde uygulamalısınız.

Madecassol krem reçetesiz satın alınır mı?

Evet. Madecassol kremi eczaneden reçetesiz bir şekilde satın alabilirsiniz.

Madecassol benlere iyi geliyor mu?

Madecassol kremin benler üzerinde herhangi bir etkisi olduğu hala bilinmiyor. Bunun için daha fazla çalışmaya gerek var.

Madecassol ayak mantarına iyi gelir mi?

Madecassol kremi, antifungal özellikte değildir, yani mantar kremi değildir. Ayak mantarı için doktorunuza danışın.

Madecassol krem saç uzatır mı?

Madecassol krem saç uzatır mı sorusu da soruluyor. Bu kremin uzun bir süre boyunca kullanılması saç köklerini besliyor ve bir miktar saç uzamasına da neden olur.

Madecassol sivilcelere iyi gelir mi?

Bu krem, cilt lekeleri üzerinde maalesef çok etkili değildir. Yalnızca cilt üzerindeki yüzeysel kahverengi lekelere karşı etkilidir.

Madecassol genital bölgeye sürülür mü?

Genital bölge ya da bikini bölgesine bu kremi uygulayabilirsiniz. Hatta ağda sonrası kremi uygulayarak tahrişi önleyebilirsiniz.

Madecassol krem çatlaklara iyi gelir mi?

Kilo alışverişleri ve gebelik sonrası ortaya çıkan çatlaklara karşı kremi ​​kullanabilirsiniz. Düzenli bir şekilde kullanıldığında çatlakların kaybolmasını sağlayacaktır.

Madecassol gül hastalığına iyi gelir mi?

Rosacea veya gül hastalığı, tipik olarak kızarıklık ve kaşıntı ile bilinir. Gül hastalığı için bu kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

Madecassol koyu koltuk altları için kullanılır mı?

Genital bölge ve koltuk altının kararmasını önlemek amacıyla bu kremi ​​kullanabilirsiniz. Düzenli bir şekilde kremi kullanarak koltuk altı kararmasını engellersiniz ve renk tonunuz açılır.

Madecassol basura iyi gelir mi?

Bu krem, basura iyi gelip gelmediği henüz tartışma konusudur. Ancak bunlar ciddi sağlık sorunlarından biridir ve mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.

Madecassol krem pişiğe iyi gelir mi?

Bu krem, ​​pişik önleyici bir krem ​​değildir. Özellikle de bebeklerde pişik tedavisinde asla kullanmayınız.

Hamilelikte kullanabilir mi?

Hamilelikte, bu krem kullanılabilir.

Madecassol varis tedavisi ve kronik venöz yetmezlik için kullanılabilir mi?

Evet, varis ve kronik venöz yetmezlik madecassol kremi kullananlar tarafından bildirilen en sık kullanım nedenlerindendir. Lütfen bu kremi doktorunuza danışmadan varis ve kronik venöz yetmezlik için kullanmayınız.

Ne kadar süreyle bu kremi kullanmalıyım?

Madecassol krem kullananlar, durumlarında bir iyileşme görmeden önce 1 haftalık kullanım rapor etmişlerdir. Bu süre, deneyimleyebileceğiniz faydaları veya bu ilacı nasıl kullanmanız gerektiğini yansıtmayabilir. Madecassol kremi ne kadar süreyle kullanmanız gerektiğini kontrol etmek için lütfen doktorunuza danışın.

Madecassol dozunu kaçırırsam ne Olur?

Bir dozu kaçırmanız durumunda, bunu fark ettiğiniz an kremi kullanın. Bir sonraki dozunuzun süresine yakınsa, kaçırılan dozu atlayın ve dozlama planınıza bu şekilde devam edin. Kaçırılmış bir dozu telafi etmek için ekstra doz kullanmayın. Düzenli olarak eksik dozlarınız varsa, bir alarm ayarlamayı veya bir aile üyesinden size hatırlatmasını isteyin. Son zamanlarda çok fazla doz kaçırdıysanız, dozaj programınızdaki değişiklikleri veya kaçırılan dozları telafi etmek için yeni bir programı tartışmak için lütfen doktorunuza danışın.

Bu gönderiyi değerlendir
Yorum yapın